Запорізька міськрада відмовилась розірвати комунальні договори з УПЦ МП

28.04.2023, 13:52
Держава
Запорізька міськрада відмовилась розірвати комунальні договори з УПЦ МП - фото 1
Сьогодні, 28 квітня, на сесії Запорізької міськради більшість не підтримала ініціативу фракції "Європейська Солідарність" розірвати комунальні договори з храмами і установами УПЦ МП.

Про це у себе на Фейсбуці повідомила депутат Ірина Геращенко.

"Більшість територій Запорізької області під окупацією, Московська Церква там повністю грає за правилами ФСБ, а в Запоріжжі тим часом кількість московських церков у три разі більше, аніж храмів ПЦУ", - зазначила Геращенко.

"Голосування зірвали депутати - слуги і ОПЗЖ, попри те, що петиція про розірвання всіх договорів оренди громади з МПЦ зібрала достатню кількість голосів", - додала нардеп.

Як інформує видання Форпост, 27 квітня депутати Запорізької міськради не підтримали звернення до президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України та голів місцевих адміністрацій щодо заборони в Україні Російської Православної Церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій.

Відповідне звернення підготували представники “Європейської солідарності”. Питання було включено в порядок денний, але більшість місцевих депутатів не підтримали ініціативу, про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила депутат Галина Гончаренко.

"Маю погану новину! Хоча — це не є новиною, на жаль. Депутати Запорізької міської ради на 18-й сесії знову провалили голосування щодо заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Чому, спитаєте? Бо — «недоречно, необгрунтовано, потрібні виклики, не варто турбувати президента такими питаннями під час воєнного стану, і взагалі — у нас свобода слова, совісті та віросповідання……»

Нагадаємо, петиція про розірвання договорів міста Запоріжжя з УПЦ МП за добу набрала необхідну кількість голосів.