Заповідник “Києво-Печерська Лавра” відмовився продовжити договір оренди з УПЦ МП

29.12.2022, 09:43
Держава
Заповідник “Києво-Печерська Лавра” відмовився продовжити договір оренди з УПЦ МП - фото 1
МКІП рекомендував не продовжувати оренду з огляду на завершення терміну дії Договорів та Указом Президента України №820/2022 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Відповідний лист в.о. генерального директора Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Олександр Рудник направив Митрополиту Вишгородському та Чорнобильському Павлу, наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Наразі створено міжвідомчу урядову комісію для вивчення питання подальшого використання майна Заповідника.

"Відповідно, з огляду на те, що на Верхній Лаврі угода закінчується, то до закінчення терміну перевірки — використання церковного майна унеможливлюється", - сказано у листі.

Лист в. о. генерального директора Національного заповідника «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА» митрополиту Павлу

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА»

Високопреосвященнішому Павлу,

Митрополиту Вишгородському та Чорнобильському,

наміснику Свято- Успенської Києво-Печерської Лаври

Ваше Високопреосвященство!

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» (далі – Заповідник), діючи в межах повноважень, визначених Положенням про Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», затвердженим наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 16 грудня 2020 № 2390, на лист Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври від 26.12.2022 № 236/7 щодо подовження дії договорів на проведення богослужінь в Успенському соборі (корпус № 80) та Трапезній церкві з Трапезною палатою (корпус № 29) повідомляє наступне.

Термін дії договорів (реєстраційні № 1-б та № 2-б від 17 червня 2016 року), укладених між Заповідником та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (далі – Монастир), предметом яких є почасове безоплатне користування Монастирем частинами культових будівель Успенського собору (корпус № 80) та Трапезної церкви з Трапезною палатою (корпус № 29), закінчується 31 грудня 2022 року.

Враховуючи рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України надані з урахуванням Указу Президента України від 01 грудня 2022 року № 820/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 01 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та (інших обмежувальних заходів (санкцій)» Заповідник утримується від подовження дії зазначених вище договорів на 2023 рік до надання висновків щодо перевірки, проведення якої передбачено абзацом п’ятим пункту 1 загаданого рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Майно та речі, що належать Монастирю та використовувалися під час проведення богослужінь можуть бути забрані/вивезені після закінчення роботи спільної комісії за участі співробітників Заповідника та уповноважених осіб Монастиря та підписання Акту приймання-передачі майна державній установі.

Для створення комісії, робота якої розпочнеться 02 січня 2023 року, просимо надати список уповноважених від Монастиря осіб у термін до 30 грудня 2022 року.

З 01 січня 2023 року Успенський собор та Трапезна церква будуть відкриті виключно для роботи зазначеної комісії.

Богослужіння в Успенському соборі та у Трапезній церкві 31 грудня 2022 року просимо завершити до 21:00.

З повагою,

в.о. генерального директора

Олександр РУДНИК