Засідання у справі митрополита Павла (Лебідя) перенесли - не з'явилися адвокати

30 вересня, 17:43
Суспільство
Засідання у справі митрополита Павла (Лебідя) перенесли - не з'явилися адвокати - фото 1
Печерський районний суд Києва сьогодні, 30 вересня, знову переніс розгляд по суті справи УПЦ МП Павла Лебідя, якого обвинувачують у виправдовуванні російської військової агресії. На засідання не з'явився жоден з п'яти його адвокатів.

Про це повідомляє Суспільне.

Двоє захисників — Дмитро Марченко та Андрій Доманський, подали клопотання перенести судове засідання через стан їхнього здоров'я. Ще троє адвокатів, зокрема і Микита Чекман, "не з'явилися без причин", зазначив секретар засідання.

У коментарі Суспільному Микита Чекман повідомив, що у п'ятницю, 27 вересня, клопотав про перенесення розгляду справи через участь в іншому засіданні.

Проти проведення засідання без захисників був сам Павло Лебідь. Прокурор теж заперечив проти проведення засідання без адвокатів, але просив у суду притягнути адвокатів до дисциплінарної відповідальності через те, що не повідомили про причини відсутності.

Суддя вирішив перенести засідання на 16 жовтня.

Розгляд по суті справи митрополита Павла мав відбутися ще 21 серпня. Але тоді до зали суду не прийшли всі його захисники. Тому засідання перенесли на 30 вересня. Того ж дня суд продовжив Павлу Лебідю дію обов'язків з запобіжного заходу у вигляді застави ще на два місяці.

Нагадаємо, настоятелю Києво-Печерської лаври 13 липня 2023 року оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

1 квітня 2023 року СБУ вручила наміснику Лаври підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ). Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У СБУ уточнили, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, що виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня, 1 квітня 2023 року, Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ Павлу Лебідю. Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того, митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 квітня торік митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.

14 липня 2023 року митрополиту УПЦ Павлу суд змінив запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

7 серпня 2023 року митрополита Павла випустили з-під варти. За нього внесли заставу у розмірі 33,3 млн гривень. В СБУ пояснили, що звільнення з-під варти не означає закриття справи щодо священнослужителя УПЦ МП.

20 жовтня 2023 року СБУ завершила розслідування щодо Павла. Його справу скерували до суду.

Наприкінці квітня 2024 року суддя Печерського районного суду Києва постановила зняти електронний браслет з митрополита Павла Лебідя.