"Завдяки Путіну МП в Україні більше не буде, бо не має на це ані морального, ані канонічного права", - Сергій Шумило

02 березня, 10:23
Православні
На території Благовіщенського собору в Харкові спалахнув вогонь - фото 1
На території Благовіщенського собору в Харкові спалахнув вогонь
Джерело фото: Телеграм "Х. Салтовка"
Сергій Шумило, кандидат історичних наук, доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, щодня отримує дзвінки і листи від багатьох священиків УПЦ МП, і таку зяаву зробив з огляду на їхні думки, біль і переживання.

"Єдине успішне досягнення Путіна - він остаточно довів українцям, що з росіянами ми не є "адін народ"! Тепер у цьому переконалися всі! І він фактично знищив власний Московський Патріархат в Україні. Завдяки йому МП в Україні більше не буде. Він не має більше на це ані морального, ані канонічного права. Який п. Кирило Гундяєв "гаспадін і атєц" для багатомільйонної української православної пастви - він красномовно продемонстрував за 6 днів цієї сатанинської війни проти українського народу. Він не просто зрадив українську паству, а й благословив російські окупаційні війська на цей Каїнів злочин (згадайте його промову на честь російської армії напередодні початку вторгнення 23 лютого).

Тисячі священиків УПЦ зараз припиняють поминати п. Кирила. Єдиний шанс зберегти УПЦ МП, це припинити будь-які зв'язки з п. Кирилом і його Синодом, які щодня моляться за російську окупаційну армію, і нарешті проголосити автокефалію УПЦ МП і разом зі своїм народом захищати Батьківщину словом і ділом.

Це шанс, який посилає Господь! Такої думки дотримуються тисячі священиків УПЦ МП, які чекають від свого священноначалія і від Митрополита Онуфрія таких дієвих кроків у цій катастрофічній ситуації. Сподіваюся, що владика Онуфрій підтримає свою паству і своє духовенство. Автокефалія - єдиний шанс вберегти УПЦ і вивести українське православ'я з багаторічної кризи... Це Промисел Божий. Росія програє, а РФ розпадеться. Це початок її кінця", - написав він у Фейсбуці.

Водночас, Сергій Шумило наголошує, що не можна допустити, щоб в Україні розпочалися конфлікти на релігійному грунті.

"Це буде на руку окупантам, яким потрібен будь-який привід для виправдання свого подальшого "асвабадітєльного" наступу. Ті, хто закликають до захоплення храмів, є свідомими чи несвідомими провокаторами. Під час цієї воістину всенародної вітчизняної війни всі ми маємо відкинути внутрішні протиріччя і підтримувати один-одного, попри різні погляди і уподобання. Україна переможе! З нами Бог і Правда!", - резюмував він.