Заяву Патріарха РПЦ Кирила, що "влада стає тиранією", помилково сприйняли як опозиційну – ЗМІ

06 травня, 16:15
Православні
Фрагмент проповіді Патріарха Російської Православної Церкви (РПЦ) Кирила, у якій він сказав, що "влада стає тиранією", став вірусним і створив враження, що Кирил критикує російську владу. Про це 3 травня написала "Новая газета".

Джерело: "Гордон"

Висловлювання Глави Церкви схвилювало громадськість, багато хто вирішив, що Кирил "переходить на старості років у стан несистемної опозиції", зазначило видання. Сталося це через те, що слова Патріарха було вирвано з контексту.

Промову Кирило виголосив не перед Великоднем, коли її широко розповсюдили, а Вербної неділі, 25 квітня.

"Тема проповіді була абсолютно традиційною і, можна навіть сказати, стандартною для цього свята. Урочистість входження Ісуса до Єрусалима була пов'язана з тим, що єврейський народ, включно з його політичною верхівкою, сприйняв його як месію в чисто земному, політичному сенсі, тобто як харизматичного лідера, який не знає поразок, героя, здатного звільнити свій народ від римської окупації і "відновити царство Ізраїлю". А після того, як з'ясували, що царство його – "не від світу цього", буквально за кілька днів той самий народ і та сама верхівка вимагали від римського прокуратора Понтія Пілата: "Розіпни його!" – пише "Новая газета".

У повній версії проповіді Кирило натякає на те, що надії російської опозиції схожі на помилкові фантазії співвітчизників Христа – замість небесного царства домогтися незалежності на землі, звільнитися від небажаного політичного режиму, підкреслили журналісти.

Видання також зазначило, що складно встановити, хто першим вирізав шматок із проповіді священника і запустив її в соцмережі.

Проповідь, у якій Кирило розмірковував про тиранію, 1 травня транслював державний телеканал "Россия 1".

"Виконання начальницьких функцій, які потребують, зокрема, іноді обмеження свободи інших, не можуть супроводжувати особиста гординя і звеличування, тоді влада стає тиранією", – заявив Кирило.