В УКУ пройшла міжнародна конференція про психотерапію травм війни

В УКУ пройшла міжнародна конференція про психотерапію травм війни - фото 1
В Українському католицькому університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Війна. Психотерапія травми». Фахівці сфери психології та психотерапії України, країн Європи та Австралії зібрались 10-11 листопада у стінах УКУ, щоб поділитись кращими практиками, презентувати дослідження та посилити співпрацю у сфері психічного здоров’я, яка спрямована на зцілення травм, спричинених війною.

Джерело: УКУ

Організували подію кафедра психології та психотерапії, консультаційний центр «Порадня» та Факультет наук про здоров’я УКУ.

«Ми розуміємо, що повоєнна реконструкція України залежить від наявності і залучення тих людей, які будуть спроможні професійно та наполегливо працювати для спільного добра. Але перед цим маємо докласти зусиль для зцілення ран і травм війни, — сказав до учасників конференції ректор УКУ Тарас Добко. — Ми в УКУ робимо все можливе, щоб наш університет став місцем сили для формування здорових, тривких життєвих стосунків, поглиблення віри, вимріювання майбутнього України і наполегливої праці над собою для його наближення».

Конференція проходила у гібридному форматі. Понад 200 учасників завітали до університету наживо, 160 були присутніми онлайн. Окрім спілкування, обміну знаннями і досвідом, організатори конференції та учасники спільно зібрали 130 тис. грн, які перерахували до благодійного фонду на допомогу Збройним силам України.

«Це друга конференція, яку проводить кафедра психології та психотерапії УКУ в часі війни, – розповідає Роман Кечур, завідувач кафедри психології та психотерапії УКУ. – Ми плануємо зробити таку конференцію щорічною, щоб і надалі “звіряти годинники” з колегами професійної спільноти. Бачимо, що крім гостей ззовні, на подію приходять наші випускники для того, щоб перейнятися професійним баченням. Перша конференція була спробою зорієнтуватись та зрозуміти стан нашого суспільства. Побачити, які невідворотні зміни настали, які нові пацієнти з’явилися, які потреби і виклики стоять перед нами. Ми намагались знаходити ті техніки та традиції, які мають досвід успішного впровадження і з якими можна співпрацювати».

Психотерапевт наголошує, що за час повномасштабної війни українські фахівці змогли не тільки перейняли практики від західних колег, а й напрацювали власний досвід: «Зараз перед нами стоїть нове завдання – сформулювати бачення зцілення травм війни в Україні. Опираючись на світовий досвід, маємо збудувати власну стратегію – стати суб’єктом. Не можна виграти війну, чи вирішити будь-яку задачу, просто копіюючи чиїсь кроки. Треба переосмислити, пережити і розробити власну українську модель роботи. Ми зараз на цій дорозі. УКУ — один з центрів, який співпрацює з іншими установами та інституціями України», – підсумовує Роман Кечур.

Впродовж двох днів конференції відбулись панельні та пленарні доповіді, на яких презентували результати досліджень про методи, техніки роботи з травмою у дітей та дорослих. Багато досліджень стосувались нових підходів у роботі з травмою у військових. Психологи та психотерапевти ділились практичними прикладами, працювали з теоріями, різноманітними підходами у роботі з травмою у різних людей.

Також під час заходу відбулись майстер-класи та круглий стіл, де практикуючі фахівці обмінювались напрацюваннями та ділились результатами роботи.

«Психологи та психотерапевти говорили про те, що одним із завдань для українців є не залишатись байдужими і думати про те, що буде, коли ми переможемо, як і які і стосунки будувати з людьми. Адже зцілення неможливе на самоті, людині потрібна людина», — підсумовують організатори.