Зціляти не ідеї, а серця: Глава УГКЦ відкрив конференцію «Разом крізь лихоліття війни»

17 квітня, 17:27
Суспільство
Зціляти не ідеї, а серця: Глава УГКЦ відкрив конференцію «Разом крізь лихоліття війни» - фото 1
17 квітня у Львові розпочалася Міжнародна екуменічна конференція «Разом крізь лихоліття війни: досвід постюгославських країн та України».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На відкритті конференції виступив Блаженніший Святослав.

«Війна — це завжди трагедія і злочин, особливо, коли хтось веде її, прикриваючись ім’ям Божим. Тоді ця війна перетворюється на богохульство», — зауважив Блаженніший Святослав у вступному слові.
Він зазначив, що досвід пережитої війни і зцілення ран завжди життєдайні. Тому подякував організаторам конференції — Українському католицькому університету, зокрема Інституту екуменічних студій, і Комісії УГКЦ із міжконфесійних та міжрелігійних відносин, та учасникам, які ділитимуться пережитим досвідом.

«Ми віримо в перемогу не тільки над російським агресором, але над самою війною, над причинами, які допровадили до цієї війни в пострадянському просторі», — сказав Патріарх. А також додав, що Церкви України, як і балканських країн, матимуть особливу місію — зціляти рани війни. А лікувати рани війни без християнського осмислення неможливо.

«Ми розуміємо, що нам треба зціляти не ідеї, а серця. І це процес, який ми, християни, вважаємо неможливим без сили, благодаті й Духа Святого. Бо Дух Святий — це Божественна сила любові, яка усуває ненависть», — зауважив Предстоятель. Відтак згадав, як світ завмер перед загрозою глобального конфлікту після удару Ірану по Ізраїлю.

«Із силою благодаті Духа Святого зробімо все, щоб цьому запобігти», — закликав Блаженніший Святослав.

«Нехай Господь Бог нас благословить, нехай ця конференція принесе гідні плоди, нехай страждання зупиниться, нехай мир і благодать має сьогодні між нами останнє та найважливіше слово».

Нагадаємо, міжнародна конференція “Разом крізь лихоліття війни: досвід постюгославських країн та України”, яку проводять Інститут екуменічних студій УКУ і Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, має представити досвід постюгославського конфлікту і таких країн, як Хорватія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово, Македонія, навіть через 20 років після завершення військового зіткнення. Особливо цінним є досвід релігійних спільнот і Церкви, громадського сектору та правозахисних інституцій у відновленні верховенства права та побудові сталого миру.