Зеленський: Крим – єдина частина Європи, де тривають чистки за релігійною та етнічною ознакою

Зеленський: Крим – єдина частина Європи, де тривають чистки за релігійною та етнічною ознакою - фото 1
Тимчасово окупований Росією Крим є єдиною частиною Європи, де проводяться чистки за етнічною та релігійною ознакою, росіяни скоїли на півострові вже тисячі злочинів.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на першому парламентському саміті Кримської платформи, повідомляє Укрінформ.

«Крим відокремлений Росією від самої можливості нормального життя. На території Криму окупантами не просто скоєні тисячі злочинів. Від 2014 року Крим – це єдина частина Європи, де тривають де-факто чистки за релігійною та етнічною ознакою. Якщо ти мусульманин, російські окупанти вважають тебе винним. Якщо ти киримли, російські окупанти вважають тебе винним. Якщо у тебе український паспорт, російські окупанти вважають тебе винним», - підкреслив Зеленський.

Крім того, глава держави наголосив, що росіяни постійно мілітаризують Крим, свідомо знищують природу півострова.

Також Зеленський зазначив, що в Криму фіксується тотальна відсутність гарантій права власності й пограбування в інтересах російських загарбників.

24-25 жовтня у хорватському Загребі проходить перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи. До участі в заході запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій, загалом очікується близько 400 політиків з усього світу. Україна також запросила представників країн, які не є членами платформи, зокрема з Південної Америки, Африки та Азії.