Зеленський нагородив орденом «За заслуги» кардинала Пароліна та кардинала Дзуппі

Зеленський нагородив орденом «За заслуги» кардинала Пароліна та кардинала Дзуппі - фото 1
Президент України Володимир Зеленський 28 грудня підписав указ про нагородження орденом «За заслуги» ІІ ступеня Державного Секретаря Святого Престолу кардинала П’єтро Пароліна та Президента Єпископської Конференції Італії, архиєпископа Болоньї та спеціального представника Папи Франциска для України кардинала Маттео Дзуппі.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Нагоргоди, як сказано в указі, церковним єрархам вручили за «вагомий особистий внесок у зміцнення міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності України, популяризацію Української держави у світі»

Після повномасштабного вторгнення, завдяки дипломатичним зусиллям Святого Престолу вдалося звільнити українських військовополонених, а також налагодити з Росією складний, але плідний механізм ідентифікації українських дітей, вивезених насильно до Росії, особливо в перші місяці війни, та забезпечити їхнє повернення.

«Різноманітні обміни інформацією між українською та російською сторонами через Апостольські нунціатури, присутні в обох країнах, дозволили з'ясувати долю десятків дітей, – зазначав кардинал Паролін 30 листопада 2023 р. в інтерв’ю для ватиканських медіа. – Обнадійливим результатом, досягнутим також завдяки прямому залученню Святого Престолу, як зазначає Управління Уповноваженого при Президентові РФ з прав дитини, стала репатріація Богдана Єрмохіна, яка відбулася ввечері напередодні його 18-річчя. Крім того, механізм, започаткований після місії кардинала Дзуппі, вдосконалюється, що обіцяє кращі результати. Сподіваємося, що ці зусилля відкриють шлях до діалогу і з інших питань».