Зеленський призупинив громадянство 13 священнослужителів УПЦ МП

07.01.2023, 20:53
Держава
Зеленський призупинив громадянство 13 священнослужителів УПЦ МП - фото 1
Президент України Володимир Зеленський своїм указом призупинив громадянство 13 священнослужителів УПЦ Московського Патріархату.

Про це пише LB.ua з посиланням на джерела.

За даними видання, відповідний указ № 898/2022 було підписано президентом 28 грудня 2022 року. Журналісти пояснюють, що указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Але за інформацію джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників шести єпархій УПЦ МП — Донецької, Кримської, Дніпропетровської, Роменської, Одеської та Буковинської.

В список представників УПЦ, громадянство яких призупинено указом президента України, увійшли представники Донецької, Кримської та Роменської єпархій, а також Одеської та Буковинської. Про це LB.ua стало відомо з власних джерел. У розпорядженні видання є повний перелік осіб, що увійшли по указу президента:

 • Єлецьких Анатолій Іванович — митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручила підозру у держзраді.

 • Аніцой Сергій Леонідович — вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними LB.ua, записано усе майно Іонафана.

 • Вініченко Володимир Семенович — архиєпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія)

 • Градомський Віктор Анатолійович — протоєрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія)

 • Донєнко Микола Миколайович — вікарний архиєрей, єпископ Ялтинський Нестор (нагадаємо, що після Собору УПЦ МП 27 травня, всі кримські параііі цієї релігійної організації висловили незгоду з його рішеннями та попросили Синод РПЦ прийняти їх в пряме підпорядкування).

 • Єгоренко Валентин Володимирович — митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти “керівництва єпархіальних структур”, зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії, яку зараз вивчає слідство.

 • Масленніков Олексій Олександрович — митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія). Роменська єпархія також вирішила залишитися під омофором патріарха РПЦ Кирила Гундяєва й зупинила поминання за богослужінням Митрополита Онуфрія.

 • Середній Іван Петрович — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський.

 • Скобіола Андрій Петрович — архиєпископ Волноваський Амвросій, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря

 • Таранов Олександр Борисович — архиєпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.

 • Швець Ростислав Пилипович — митрополит Симферопольський і Кримський Лазар (про кримські епархіі - вище).

 • Шинкарьов Віктор Сергійович — архиєпископ Костянтинівський Паїсій, а даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації "ДНР.

 • Яковенко Ігор Федорович — митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані.

За даними LB.ua, зараз вивчається можливість запровадження подібних заходів ще проти шести осіб