Жодну книжку про одностатеві стосунки дівчат так і не вилучили з бібліотек Івано-Франківська

Жодну книжку про одностатеві стосунки дівчат так і не вилучили з бібліотек Івано-Франківська - фото 1
Інформація про вилучення з бібліотек Прикарпаття дитячих книжок “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” авторки Кейті О’Нілл не відповідає дійсності.

Про це у відповідь на інформаційний запит КУРСу повідомив начальник управління, культури та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак.

“Станом на 9 липня жодна книга не вилучена з бібліотек області, розпорядчих документів з даного питання не приймалося”, – йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, про вилучення книжок «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» під час засідання депутатської комісії з питань культури у четвер, 1 липня, заявила заступниця начальника управління культури Івано-Франківської ОДА Мирослава Корнелюк.

За її словами, підставою для вилучення начебто стали звернення від представників християнських спільнот Івано-Франківська та від заступника голови обласного об’єднання “Просвіта” Михайла Січки. В обох зверненнях вказувалося, що книжка “Принцеса + принцеса: довго і щасливо” підриває інститут сім’ї в Україні.
Інформація про вилучення книжок викликала резонанс у соціальних мережах. Тренерка зі статевого виховання Ольга Новак заперечила, що книга підриває поняття традиційної сім’ї, а таке рішення чиновників назвала дискримінаційним.

Закупівлю книжки-коміксу “Принцеса + принцеса” провели ще на початку року. Усього Міністерство культури України та Український інститут книги придбали 1240 примірників цієї книги. У бібліотеки області потрапило 46 примірників.

Книга рекомендована для дітей від п’яти років, у ній описані стосунки між двома дівчатами, які завершуються їхнім весіллям. Комікс не містить відвертих сцен чи закликів до зміни орієнтації або ж приниження значимості гетеросексуальних пар за рахунок унормування гомосексуальних стосунків. Натомість інформацію в ньому подано з акцентом на те, що, незалежно від статі, людина сама здатна обирати шлях, яким має йти по життю.