Журналісти назвали країни, які у 2022 році відвідає Папа Франциск

30.12.2021, 11:50
Світові
Журналісти назвали країни, які у 2022 році відвідає Папа Франциск - фото 1
Згідно з заявами Святішого Отця та висновками журналістів, 2022 року Святіший Отець може відвідати Угорщину та Іспанію, Папуа-Нову Ґвінею і Східний Тимор, а також Сербію та Казахстан.

Про це повідомляє CREDO.

Проте жодне з цих журналістських передбачень Ватикан не підтвердив офіційно.

У жовтні 2021 р. Папа Франциск сказав аргентинському журналістові Ернану Реєсу, що розглядає серед своїх найближчих проектів державний візит до Угорщини та Конго.

Святіший Отець розуміє, що кількагодинний візит до Будапешта з нагоди Міжнародного Євхаристійного Конгресу у вересні 2021 р. залишив великий голод серед угорських католиків. Тоді Папа також сказав, що він планує подорож до Океанії (до Папуа-Нової Ґвінеї) та Азії (до Східного Тимору).

Крім того, журналісти припускають можливість папської подорожі до Іспанії на закінчення Ігнатіянського року, який розпочався 20 травня 2021 р. з нагоди 500 річниці навернення св. Ігнатія Лойоли, засновника єзуїтів. Ігнатіянський рік має закінчитися 31 липня 2022 р. Папа Григорій XV канонізував Ігнатія Лойолу 12 березня 1622 р. Запрошення для Святішого Отця Франциска надіслав також король Іспанії Філіп VI Бурбон. Це ще один із папських планів, який очікує на розгляд і можливе включення до календаря Святішого Отця в найближчому майбутньому, разом з іншими.

Також ходять чутки про можливу подорож Папи до Казахстану й Сербії, не кажучи вже про Ліван і Південний Судан, — якщо, звісно, дозволять умови безпеки.

Нагадаємо, що минулого, 2020 р., під час відвідин Ватикану, президент Володимир Зеленський запросив Святішого Отця приїхати в Україну. Також у прес-службі Міністерства закордонних справ України заявили, що «питання організації можливого апостольського візиту до України Папи Франциска на запрошення Президента України Володимира Зеленського знаходиться на порядку денному двостороннього політичного діалогу».

У вересні 2021 р. архиєпископ Мечислав Мокшицький в інтерв’ю КАІ сказав, що довідався про плани Святішого Отця відвідати Україну наступного, 2022, року.

Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук 1 грудня 2021р., після зустрічі зі Святішим Отцем, повідомив, що візит Папи Франциска в Україну можливий уже наступного року, хоча це ще не анонсовано офіційно.