• Головна
  • Новини
  • Журналісти не підтримали вступ до Національної спілки єпископа УПЦ (МП)...

Журналісти не підтримали вступ до Національної спілки єпископа УПЦ (МП)

16.09.2016, 13:31
Журналісти не підтримали вступ до Національної спілки єпископа УПЦ (МП) - фото 1
Представники журналістських колективів міста не підтримали клопотання двох місцевих газет та особисту заяву про прийняття до Національної спілки журналістів України єпископа Олександрійського і Світловодського УПЦ (МП) Боголєпа (Гончаренка Валерія Валерійовича).

iep_bjpg.jpg-fffff.jpgПредставники журналістських колективів міста не підтримали клопотання двох місцевих газет та особисту заяву про прийняття до Національної спілки журналістів України єпископа Олександрійського і Світловодського УПЦ (МП) Боголєпа (Гончаренка Валерія Валерійовича).

Як повідомляють Олександрійські новини, на засіданні Бюро, особистість архиєрея, очільника Управління Олександрійської єпархії УПЦ (МП), викликає розкол у журналістській спільності, а прийняття його до лав НСЖУ може додати ці ж розкольницькі тенденції у журналістську організацію.

Крім того, лунали претензії і щодо невідповідності до подань, оскільки єпископ, на думку деяких членів Бюро НСЖУ, не є професійним журналістом і розповсюджує різноманітні матеріали і проповіді, проте не є тим, хто долучається до журналістського ремесла. Пролунала думка і про те, що єпископ проявляє вибірковість у ставленні до журналістів, що є порушенням норм Кодексу журналістської етики, а тому є сумніви щодо доцільності ухвалення рішення.

Частина членів Бюро вважають, що єпископ все ж є достойним прийняття до Національної спілки, в тому числі, як людина із великим просвітницьким досвідом та як активний учасник інформаційних процесів в місті, в тому числі співавтор тематичних телепередач та газетних сторінок.

Розкол у журналістській спільноті по відношенню до кандидатури завершився тим, що журналісти проголосували рівно наполовину "за" і "проти", без голосів "утримався". Таким чином, рекомендаційне рішення про прийняття до Національної спілки не прийнято. Остаточне ж рішення щодо клопотань та розгляду заяви єпископа буде ухвалено на засіданні правління обласної організації НСЖУ.

Нагадаємо, що відповідно до статуту НСЖУ, який є на сьогодні чинним, членами НСЖУ можуть бути громадяни України, що професійно займаються журналістикою не менше одного року, працюють на штатній або позаштатній основі у редакціях газет та журналів, телебачення та радіомовлення, Інтернет-виданнях та інформаційних агентствах, у видавництвах та прес-службах (у тому числі фотокореспонденти і художники засобів масової інформації) або є вільними журналістами; викладачі навчальних закладів та установ, що готують журналістські кадри; творчі працівники журналістських організацій, доробки яких заслуговують на увагу. Прийом у члени НСЖУ здійснюють регіональні, обласні організації НСЖУ.