Зі смиренною любов'ю: монахи УПЦ МП звинуватили Вселенського Патріарха у "небаченому злочині проти Церкви"

Зі смиренною любов'ю: монахи УПЦ МП звинуватили Вселенського Патріарха у "небаченому злочині проти Церкви" - фото 1
Прихильники Московського Патріархату досі не можуть пробачити Патріарху Варфоломію Томос про автокефалію, який він надав Українській Церкві. Чернецтво УПЦ МП, яке 15 липня провело свій з'їзд у Почаївській лаври, цей вчинок назвало "небаченим злочином проти Церкви".

Про це це йдеться у їхньому зверненні до Вселенського Патріарха.

"Ми губимося в здогадах, чим мотивовані Ваші рішення, але ми на власні очі спостерігаємо до чого вони призвели. Зі збентеженням у серці та скорботою ми, ченці Української Православної Церкви, запитуємо Вас, Патріарха Варфоломія, як Ваша моральність приймає той рівень збентеження, яке привнесло Ваше рішення в нашу країну: захоплення храмів, побиття простих віруючих, дискримінація наших пастирів і пастви на державному рівні, заклики до знищення нашого духовенства?", - запитують вони.

На думку ченців Моспатріархату, Патріарх Варфоломій скоріш за все діяв за вказівками якихось атницерквоних кіл.

"На догоду яким антицерковним силам Ви пішли на небачений злочин проти Церкви? Чи усвідомлюєте Ви, що в криваве протистояння, яке сіє горе серед нашого народу, Ви внесли нове насіння релігійної боротьби, від яких Господь зберігав нас раніше".

Ченці УПЦ МП відтак радять Вселенському Патріарху переглянути усі свої рішення.

Нагадаємо, 15 липня 2021 року у Свято-Успенській Почаївській лаврі відбувався з’їзд чернецтва УПЦ МП, у якому взяли участь 300 осіб: намісники (ігумени), настоятельки та представники монастирів і скитів УПЦ МП.

Зібрання тривало всього день - без серйозного обговорення, без створення секцій і робочих комісій.

Відомий богослов Андрій Кураєв назвав цей з'їзд "показухою та ярмарком марнославства".

"Ну так, з їхніх облич і золотих хрестів видно, як тяжко вони страждають і як жорстоко вони гнані", - написав Кураєв у себе на Фейсбуці.