«Зміна календаря є на часі, сподіваюся, що ми будемо до цього рухатися», - Патріарх Святослав

15 січня, 13:51
Католики
«Зміна календаря є на часі, сподіваюся, що ми будемо до цього рухатися», - Патріарх Святослав - фото 1
Питання календаря поки що розділяє вірян в Україні, а проводити календарну церковну реформу на часі і робити це потрібно спільно з православними.

Про це сказав Блаженніший Святосла, Глава УГКЦ, в інтерв’ю Укрінформу.

«Питання календаря поки що розділяє вірян в Україні. Бо це не питання дати Різдва чи інших свят, тут проблема є у ставленні людей до цієї проблеми. Ми маємо дуже, я б сказав, таких закостенілих консерваторів, які вважають календар частиною ідентичності своєї конфесії. І коли хтось би наважився реформувати календар, у них закладається тоді підозра, чи це справжня Церква. Традиціоналісти такого типу присутні в усіх конфесіях. І я думаю, що поки що добре, що ми всі святкуємо разом в один день Різдво і Пасху в Україні. Це бодай якийсь стартовий майданчик для наступних речей», – сказав Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ зауважив, що з року в рік кількість людей, які переконані в тому, що реформа календаря потрібна, зростає.

«Ми ще не маємо критичної кількості, яка б дозволила нам зробити вже певні формальні кроки, але вона потрохи зростає. Знаєте через що? Через те, що ми є глобальною Церквою, через те що наші родини мають сьогодні своїх рідних і близьких, що живуть у різних країнах світу. І наприклад, коли діти святкують за григоріанським календарем, а тато і мама – за юліанським, це ставить питання перед сім’єю: як нам бути? Це вже не штучне питання, яке накидають там священник чи єпископ. Це питання, яке ставить собі родина – як нам бути?» – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав висловив переконання, що зміна календаря є на часі, і сподівається, що «ми будемо до цього рухатися».

«Глобальний вимір нашої Церкви стимулює розвиток нової свідомості, що зміна календаря є на часі. Я сподіваюся, що ми будемо до цього рухатися. Але водночас ми відчуваємо, що просто не зможемо здійснити ефективну календарну реформу самі. То ми хочемо це разом з нашими православними братами зробити», - наголосив Глава УГКЦ.