"Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до світу

"Зупинімо війну разом!» – Глава УГКЦ до світу - фото 1
Зупинімо війну разом! Творімо добро для України так, як ми це можемо зробити, кожен на своєму місці! І тоді, будьмо певні, зло буде переможене. З таким закликом у 123-й день повномасштабної війни РФ проти України Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до мільйонів людей у всьому світі, передаючи прохання пенсіонера із Запорізької області, який написав йому листа і розповів про «пекло на землі».

У щоденному воєнному зверненні в неділю, 26 червня, Глава Церкви розповів, що отримав листа від Сергія Володимировича Школяренка, українського пенсіонера з Оріхова Запорізької області, у якому той пише про жахіття війни, які переживають жителі цього міста.

«Зазвичай коли йдеться про ракетний удар по великих містах, то про це знають і пишуть засоби масової інформації, а ось про страждання людей у маленьких містах і селах України відомо небагато, – зауважив Предстоятель. – Пан Сергій зазначив, що їхнє місто перед початком війни нараховувало близько 14 тисяч мешканців, сьогодні ж там лишилося всього... 600 людей, які постійно переховуються і живуть у погребах. Чоловік пише: "Наше сучасне життя – це і є пекло на землі"».

Лист цього чоловіка, вважає Глава УГКЦ, з одного боку, є голосом відчаю і криком про допомогу, а з іншого – зверненням до духовенства та світової громадськості, до міжнародних інституцій про необхідність якнайшвидше зупинити зло, російського агресора, і зробити все для того, щоб війна закінчилася.

«Передаємо сьогодні прохання цього доброго чоловіка, який ділиться своєю бідою з Україною і світом, у руки Божі. Доношу цей голос до сердець мільйонів людей у всьому світі: зупинімо війну разом! Творімо добро для України так, як ми це можемо зробити, кожен на своєму місці! І тоді, будьмо певні, зло буде переможене», – закликав Блаженніший Святослав.