Зустрічі Кирила і Папи Франциска у Казахстані не буде

Зустрічі Кирила і Папи Франциска у Казахстані не буде - фото 1
Патріарх Російської Православної Церкви Кирил не буде їхати в Казахстан на З'їзд лідерів світових та традиційних релігій у вересні, де, як повідомлялося раніше, могла б відбутися зустріч з Папою Франциском.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пропагандистське ЗМІ "Sputnik.Казахстан", про це заявив глава відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату Антоній.

"Цього року з благословення Кирила Російську Православну Церкву (в Казахстані) представлятиме офіційна делегація. Сам Патріарх у роботі з'їзду не братиме участі. І відповідно, його зустріч з Папою Римським Франциском у Казахстані не планується", – сказав митрополит Антоній.

Як РІСУ інформувала, Папа Римський візьме участь у з'їзді релігійних лідерів у столиці Казахстану Нур-Султані 13-15 вересня. Планувалося, що на цьому форумі буде і Патріарх Кирил. Офіційного повідомлення про зустріч Папи і Кирила у Казахстані не було, однак експерти не виключали, що така зустріч могла б відбутися і мати не офіційний, а приватний характер.

Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами кардинал Кох в інтерв’ю для німецького Католицького Інформаційного Агентства заявив, що можлива зустріч Папи Кирила у Казахстані була б викликом і навряд, чи мала би сенс, "бо в Україні це б сприйняли як велику трудність".

Після цього Папа Римський Франциск 5 серпня приватно зустрівся з митрополитом РПЦ Антонієм (Севрюком) - новим головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату. Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату повідомив, що розмова велася італійською і було обговорено "численні питання, що стоять на порядку православно-католицьких відносин, у тому числі в контексті політичних процесів, що відбуваються в світі",

Нагадаємо, під час перельоту з Канади до Італії Папа Франциск у розмові з журналістами підтвердив намір відвідати Україну та Казахстан.

Надзвичайний Посол України у Ватикані Андрій Юраш висловив сподівання на приїзд понтифіка в Україну ще у серпні, до його візиту у Казахстан, який відбудеться 13-15 вересня.

Важливо, щоби Святіший Отець приїхав до нашої країни перед вересневою подорожжю в Казахстан, вважає Посол України у Ватикані Андрій Юраш.