15-річного сина голови Чечні Рамзана Кадирова нагородили за захист ісламу

15.11.2023, 13:43
Світові
15-річного сина голови Чечні Рамзана Кадирова нагородили за захист ісламу - фото 1
15-річний син глави Чечні Рамзана Кадирова Адам отримав чергову нагороду – орден "За служіння релігії Іслам" І ступеня. Це вже сьома нагорода Адама Кадирова за останні півтора місяця.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Орден вручив муфтій Чечні Салах Межієв у присутності всіх муфтіїв північнокавказьких республік та "видних релігійних діячів з інших країн", заявив міністр друку Чечні Ахмед Дудаєв. Нагородження відбулося на конференції про духовно-моральні цінності.

Міністр зазначив, що 15-річний Адам Кадиров зробив "значний особистий внесок у справу зміцнення ісламу та захисту його цінностей". У чому саме заслуги підлітка, Дудаєв не уточнив.

За останні півтора місяці Адам Кадиров отримав звання героя Чечні, посаду начальника відділу безпеки глави республіки, вищі ордени за заслуги перед Татарстаном, Карачаєво-Черкесією, Кабардино-Балкарією, чеченський орден "Даймехкан Сій" ("Гордість нації") та релігійний орден "За заслуги перед Уммою".

Низка нагороджень розпочалася після побиття на камеру заарештованого у справі про спалення Корану Микити Журавеля. Частина російського суспільства тоді зажадала притягти підлітка до відповідальності, але поліція відмовилася порушувати справу, оскільки в Адама ще не настав вік притягнення до кримінальної відповідальності. Деякі з наведених вище нагород, він так само не міг отримати через вік.

Підозрюваного у спаленні Корану 19-річного мешканця Волгограда, уродженця України Микиту Журавеля затримали 21 травня. За версією слідства він спалив Коран за завданням СБУ, за що йому нібито обіцяли 10 тисяч рублів. За словами слідчих, Журавель нібито вже дав свідчення і заявив, що знімав для СБУ військові об'єкти. За дорученням голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна справу Журавеля передали до Чечні.

Адам Кадиров побив Микиту Журавеля у СІЗО Грозного 15 серпня – про це повідомив сам Журавель. 25 вересня в телеграм-каналі глави Чечні було опубліковано відеозапис побиття. Рамзан Кадиров заявив, що пишається вчинком сина. Російська влада на побиття заарештованого не відреагувала.