32 роки тому римо-католикам вперше пообіцяли повернути костел св. Миколая

03 січня, 12:41
Суспільство
32 роки тому римо-католикам вперше пообіцяли повернути костел св. Миколая - фото 1
4 січня 1992 року київський храм святого Миколая вперше за багато років радянської окупації відкрив свої двері вірним для молитви.

Про це повідомляє CREDO.

«Як згадують наші найстаріші парафіяни, зокрема — тодішній голова парафії Франц Гідзіль, тоді влада пообіцяла вірним, що рік-два — і храм повернуть парафії, — розповів нинішній настоятель парафії, о. Павло Вишковський ОМІ.

З того часу минуло 32 роки. За цей час в Україні неодноразово змінювалася влада, однак храм, стан якого протягом цього часу невпинно погіршувався, так і не повернули законним власникам.
Ситуація не змінилася навіть після руйнівної пожежі 2021 року, яка вщент знищила орган — саме його чиновники називали «каменем спотикання» у справі переведення Дому органної та камерної музики до іншого приміщення — однак не пошкодила ікону Остробрамської Божої Матері, що висіла прямо над ним.

Перебуваючи у парафії св. Антонія в Городку в Урочистість Пресвятої Богородиці Марії, о. Павло Вишковський у своїй проповіді згадував про це чудо і звертався до вірних з проханням допомогти врятувати київську святиню, якій загрожує знищення, і підписати петицію про її повернення католицькій громаді.

«Перебування в цьому місті для мене водночас було нагодою помолитися на могилі о. Владислава Ванагса — священика, який у 90-ті роки був Божим знаряддям, за допомогою якого вдалося повернути Церкві близько тридцяти храмів, — сказав о. Павло. — Молячись, я згадав історію про те, як хтось навмисне підпалив святиню у Городку, а він власноруч гасив вогонь. Він страждав і від комуністів, але не боявся, бо був із Богом. Тож просімо і його заступництва у справі повернення нашої святині, адже зараз ми перебуваємо в дуже скрутній ситуації».

Станом на сьогодні до кінця збору підписів залишилося лише 24 дні, а петиції бракує ще 5 тисяч підписів для того, щоб урядовці взяли її до розгляду. Парафія св. Миколая просить кожного, хто ще не поставив свій підпис, зробити це, а також поділитися лінком на петицію зі своїми рідними та знайомими.

Нагадаємо, в УГКЦ теж закликають підписати електронну петицію заради збереження унікального католицького храму, пам’ятки архітектури. Для зручності пропонують скористатися відео-інструкцією.