Адвокат кримського імама Февзієва розповіла про умови тримання в СІЗО

01 вересня, 10:57
Суспільство
Адвокат кримського імама Февзієва розповіла про умови тримання в СІЗО - фото 1
Затриманий і заарештований після масових обшуків в окупованому Криму релігійний діяч Раїф Февзієв утримується в переповненій камері Сімферопольського СІЗО під цілодобовим відеоспостереженням.

Про це з посиланням на адвоката Лілю Гемеджи повідомляє в Фейсбуці «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«Він знаходиться у переповненій камері під відеоспостереженням без належного санвузла разом з «буйним» ув'язненим», - повідомила адвокат після зустрічі з підзахисним.

За її словами, в камері 2,5 на 4,5 метра утримується 8 осіб, при цьому в наявності лише 6 ліжок. У приміщенні відсутній телевізор і холодильник. Крім протягу, вологості і мишей, там тісний туалет з пластиковими дверима, які не закриваються, і відкритим зверху простором для відеоспостереження.

У камері також немає гарячої води, при цьому купатися засуджених виводили лише один раз, пів місяця тому.

Адвокат зазначила, що її підзахисний не спав дві доби через «буйного» ув'язненого, якого через «білу гарячку» доводиться прив'язувати для безпеки співкамерників.

Як повідомлялося, 17 серпня о 4 годині ранку в Криму пройшли нові масові обшуки у помешканнях кримських татар мусульман у Сімферопольському і Бахчисарайському районах Криму, а також у Балаклавському і Нахімовському районах Севастополя. Слідчі заходи проводили співробітники ФСБ і так званого Центру боротьби з екстремізмом (ЦПЕ).

За підсумками слідчих заходів були затримані й заарештовані п'ятеро осіб - Рустем Мурас і Рустем Таїров (Нахімовський район м. Севастополь), Джеббар Бекіров (Балаклавський район м. Севастополь), Завур Абдуллаєв (Бахчисарайський район) та Раїф Февзієв (Сімферопольський район).

41-річний Раїф Февзієв - імам місцевої релігійної громади, який закінчив медресе, багатодітний батько, активіст. Він систематично відвідував політично мотивовані судові засідання, підтримував сім'ї політв'язнів. Обвинувачується за частиною 1 статті 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної партії»). Київський районний суд залишив його під вартою до 9 жовтня 2021 року.