Александрійський Патріархат засудив вторгнення РПЦ в Африку

03 січня, 11:15
Православні
Александрійський Патріархат засудив вторгнення РПЦ в Африку - фото 1
Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II засудив рішення Російської Православної Церкви (РПЦ) створити власну структуру у Африці. Синод Александрійського Патріархату на наступному засіданні обговорить, як реагувати на заяву РПЦ про створення Патріаршого екзархату Африки, ідеться у офіційній заяві, оприлюдненій у неділю, 2 січня.

Про це інформує DW.

Формально весь африканський континент знаходиться під юрисдикцією Александрійського Патріархату. Коментуючи рішення Москви, Патріарх Феодор II сказав: "Нехай пробачить їх Бог".

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.