Андрій Кураєв: "Як і раніше Церква Московського Патріархату в Україні проїдає своє власне майбутнє"

25 січня, 12:15
Православні
Андрій Кураєв: "Як і раніше Церква Московського Патріархату в Україні проїдає своє власне майбутнє" - фото 1
Якби Митрополит Онуфрій (Березовський) хотів привести УПЦ МП до автокефалії, то Москва не змогла б йому перешкодити.

Про це в інтерв'ю Главкому розповів протодиякон Андрій Кураєв, якого нещодавно РПЦ позбавила свяшеничого сану.

"Тут все залежить від Митрополита Онуфрія. Якби у нього була надмета здобуття свободи і була б дорожня карта до її досягнення - Москва не змогла б перешкодити йому. Але у нього такої мети немає. І взагалі незрозуміло - які саме його дії стримує Москва, заважає вона йому хоч у чомусь (крім іміджу в очах явних опонентів)" , - сказав він.

За його словами, ні Митрополит Онуфрій, ні єпископи не бажають автокефалії.

"Інші єрархи бачать таку поведінку свого митрополита і не роблять на нього тиску в бік автокефалії. Значить, і на них немає такого тиску з боку їх духовенства, спонсорів, парафіян. І тому забудьте тут про Москву. Це питання про саму Україну, про значну кількість її громадян. Якщо у цих мільйонів немає запиту на автокефалію, хіба це їх вина або недолік? Їм не натирає. Українська політична і церковна ситуація цілком сприяє, якщо не реалізації, то хоча б озвучення такого запиту. Але ні я в Москві, ні Митрополит Онуфрій в Києві не чуємо зсередини церкви таких голосів. І це не вина Москви", - зазначив Андрій Кураєв.

Відповідаючи на питання про авторитет і вплив Предстоятеля УПЦ МП на РПЦ, Кураєв звявив, що від Митрополита Онуфрія очікували очищення Церкви.

"Гучних скандалів з ним не було пов'язано. Але все-таки багато людей сподівалися на очищення Церкви. Однак, всі «сабоданіти» (єпископи, правлячі за життя глави УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) залишилися на місцях. Той же горезвісний митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Ніяких натяків на очищення немає ....

Критерії, за якими люди сходять до вершин єпископської влади, як і раніше залишаються і дивними, і абсолютно не прозорими. Як і раніше Церква Московського Патріархату в Україні проїдає своє власне майбутнє", - наголосив Андрій Кураєв.