• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: у Львові відбудеться концерт сучасної сакральної класичної музики пам'яті жертв війни...

Анонс: у Львові відбудеться концерт сучасної сакральної класичної музики пам'яті жертв війни

15.04.2022, 18:38
Анонс
Анонс: у Львові відбудеться концерт сучасної сакральної класичної музики пам'яті жертв війни - фото 1
У неділю, 17 квітня, в храмі свв. Ольги і Єлизавети у Львові відбудеться музичний вечір «Стояла Мати скорботна…», присвячений невинно убієнним та закатованим у війні в Україні. Початок о 17:00 год.

Музично-молитовний вечір стане прем’єрою музичних творів сестри Марії (Слєпченко) «De Profundis» та «Stabat mater» для солістів, хору і камерного оркестру.

Текст «Stabat Mater» – це середньовічна секвенція (літургійний жанр) авторства Джакопоне да Тоді (ХІІІ ст.), що описує співстраждання Богородиці під хрестом. Свою інтерпретацію «Stabat Mater» авторка написала 2021 року після втрати близької людини. Для твору на українську мову було перекладено оригінальний текст із латини, а також використано церковну пісню «Страждальна мати», широко знану в Україні. Сьогодні «Stabat Mater» резонує із численними втратами, що їх переживаємо під час війни.

«Ми хочемо пом’янути усіх невинно убієнних і дати надію всім, що Україна переможе, бо з нами Бог», - підкреслив автор проєкту, доцент Українського католицького університету Михайло Перун.

У програмі також прозвучить твір відомого львівського композитора, лауреата Шевченківської премії Віктора Камінського «Царю Небесний».

Виконавці: солісти, камерний оркестр та хор капели «Трембіта».

Захід організовано Львівською Архиєпархією УГКЦ за сприяння, зокрема, Львівської обласної ради, Фундації «Андрей».

Анонс: у Львові відбудеться концерт сучасної сакральної класичної музики пам'яті жертв війни - фото 91433

Сестра Марія (Слєпченко) є настоятелькою монастиря Сестер Редемптористок, іконописицею та композиторкою. Авторка понад сотні музичних творів різних жанрів. Серед її доробку – декілька Літургій, що їх виконують в окремих церквах Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Червонограда, Вінниці; низка хорових творів (церковні піснеспіви, обробки народних пісень), твори для камерного та симфонічного оркестру, для квартету, ансамблів, а також фортепіанні твори.

Вона є лауреаткою міжнародних конкурсів: Конкурсу консерваторії ім. Ф. Шуберта у Відні (2021, 2 місце за симфонічну поему «Третій Ангел»), Конкурсу Віденської музичної академії в співпраці з Консерваторією ім. Р. Вагнера (2021, 2 місце, «Stabat Mater»).

У квітні 2022 року у Львові мала відбутися українська прем’єра симфонічної поеми «Третій Ангел» та ораторії «Пісня Пісень», але її відкладено до нашої перемоги.