Археологи виявили 1500-річне зображення Мойсея, який отримує Десять Заповідей

10 липня, 11:58
Культура
Археологи виявили 1500-річне зображення Мойсея, який отримує Десять Заповідей - фото 1
На недавніх розкопках на півдні Австрії археологи знайшли унікальну 1500-річну скриньку зі слонової кістки з біблійними сценами, що зображають Мойсея під час отримання Десяти Заповідей. За словами провідного археолога Джеральда Грабхерра, такі артефакти є надзвичайно рідкісними.

Про це інформує Слово про слово.

“З усього світу відомо приблизно про 40 таких скриньок, і, наскільки мені відомо, останній раз одну з них знаходили під час розкопок близько 100 років тому. Інші зберігаються в скарбницях кафедральних соборів або виставлені у музеях,” - сказав Грабхерр.

Зображення Мойсея

Одна зі сцен зображує чоловіка, який повертає голову до руки, що з’являється з неба. Ця рука щось передає людині серед зображень біблійних персонажів.

“Це типове зображення передачі законів Мойсею на горі Синай,” - пояснив Грабхерр.

Остання сцена демонструє чоловіка у колісниці з двома кіньми та показує ту ж руку, що виходить з хмар і забирає фігуру в небо.

“Ми припускаємо, що це зображення вознесіння Христа”, - зазначив Грабхерр.

«Зображення сцен зі Старого Завіту та їх зв’язок зі сценами з Нового Завіту є типовим для пізньої античності, однак зображення Вознесіння Христового з так званою бігою, дво-конною колісницею, дуже особливе і раніше невідоме».

Вчені досліджуватимуть походження слонової кістки, металевих компонентів і дерев’яних частин, які також були виявлені в мармуровій коробці.