Археологи знайшли руїни юдейського храму, що був найважливішим місцем поклоніння

08.03.2021, 12:14
Світові
Археологи виявили в Ізраїлі священний храм, який, згідно з Біблією, є одним з найбільш важливих культових об'єктів поклоніння для юдеїв. Як стверджується у тексті, це місце «було створено для того, щоб Бог міг жити серед свого народу».

Archaeology news: Sanctum of Tel-Arad Temple

Про це повідомляє Урядовий кур'єр з посиланням на Express.co.uk.

Протягом сотень років віруючі вважали, що цей храм розташовувався на Храмовій горі в самому серці стародавнього Єрусалима. Однак і той храм, який шанувався віруючими, і цей, руїни якого нещодавно виявили археологи, були знищені.

Професор теології Том Мейер повідомив Express, що в пустелі Негеа був захований раніше загублений юдейський храм. Його знайшов у 60-х роках минулого століття археолог Йоханан Ахароні на території Ханаана, куди входили землі сучасного Ізраїлю, Йорданії, Сирії та Лівану за часів залізного віку в Араді або Тел-Араді. За біблійними переказами, до того, як храм був побудований, він знаходився у стародавньому місті Шілон.

Професор Мейер заявив, що «єдиний у своєму роді єврейський храм, присвячений Яхве, був знайдений не в Єрусалимі, а в Араді, важливому місті-фортеці, розташованому на дорозі спецій». Таким чином, за словами вчених, цей храм є першим святилищем юдеїв, виявленим в ході археологічних розкопок.

Дослідники також з'ясували, що в храмі знаходилося два вівтарі, де курили пахощі, – канабіс і ладан. На думку професора, трави отримували від караванів, які подорожували повз храм дорогою спецій. Також там виявили два необтесані камені, ймовірно – жертовники, біля підніжжя яких стояли чаші.

Археологи також знайшли руїни комори, в якій виявили черепки глиняного посуду, на кожному з яких були накреслені імена людей або їх сім'ї.

Як зазначає професор Мейер, цей храм вперше зруйнував біблійний цар Єзекія, а потім і цар Іосія в сьомому VII столітті до нашої ери.

Нині рештки храму є частиною національного парку Тель-Арад, де археологи продовжують свої розкопки.