Архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький радить Україні у мовному питанні брати приклад з Швейцарії

03.11.2022, 09:10
Католики
Архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький радить Україні у мовному питанні брати приклад з Швейцарії - фото 1
Архиєпископ і митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький вважає, що “є помилкою забороняти російську мову і російську Церкву” в Україні. На тезу журналіста, що “російська мова є частиною ДНК принаймні половини українського народу”, архиєпископ відповідає, що це правда, і критикує “заборону російської мови на державному рівні”.

Про це він сказав в інтерв’ю італійському виданню Avvenire.

“Вистачає поглянути на більшість біженців, які приїжджають сюди до Львова: вони говорять російською, але від цього вони не стають менш українськими. Дійсно, у багатьох випадках на фронті за свободу Країни воюють їхні рідні та друзі. Саме тому заборона російської мови, як це було вирішено на національному рівні, може бути небезпечною”, – каже він.

Мокшицький зауважує, що “Україна могла б взяти за зразок Швейцарію, де існують навіть чотири офіційні мови”.

Він також коментує слова журналіста, що в Україні “існує також Православна Церква в єдності з Московським Патріархатом, яка об’єднує більшість українських християн”.

Зокрема, єрарх РКЦ зазначає, що “після початку конфлікту були зафіксовані деякі переходи вірян до Автокефальної Православної Церкви (ПЦУ – ред.). Але російська УПЦ МП залишається “Церквою народу”.

“І все ж є території, де російська Церква була заборонена: в Івано-Франківській області вона зникла; у Тернополі заборонили публічні богослужіння. Чи винні українські вірні у вторгненні, яке вчинив Кремль? Як зазначила також Апостольська нунціатура в Києві, ми виступаємо проти будь-яких обмежувальних заходів, що стосуються церковної сфери. Тикання пальцем на мову чи Церкву може стати джерелом ще більшого болю для людей і підживленням непотрібних Україні розколів”, – зазначає Мечислав Мокшицький.

Митрополит також погоджується з думкою, що Папа зможе “зблизити Путіна і Зеленського”.

“Папа є «Петром нашого часу» і завдяки своїй духовній харизмі він може зробити внесок у переміну сердець обох президентів і обох країн”, – каже він.

На запитання, чи хоче українське суспільство переговорів, архиєпископ Мокшицький відповідає: “Христос просить нас любити ворога, нашого агресора”.

“Я не думаю, що народ готовий до компромісу. Він вимагає справедливості та України, яка збереже всі свої території, включно з Кримом. Ось чому ми хочемо роздумувати про милосердя. Сам Христос просить нас любити ворога, нашого агресора. І прощати його: ми це повторюємо кожного разу, коли промовляємо «Отче наш». Потрібно навчати безмежній любові, яка відкриває нам справді вільне життя”, – зазначає митрополит Львівський РКЦ.

Повний текст інтерв’ю в перекладі РІСУ.