Архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький радить Україні у мовному питанні брати приклад з Швейцарії
Про це він сказав в інтерв’ю італійському виданню Avvenire.
“Вистачає поглянути на більшість біженців, які приїжджають сюди до Львова: вони говорять російською, але від цього вони не стають менш українськими. Дійсно, у багатьох випадках на фронті за свободу Країни воюють їхні рідні та друзі. Саме тому заборона російської мови, як це було вирішено на національному рівні, може бути небезпечною”, – каже він.
Мокшицький зауважує, що “Україна могла б взяти за зразок Швейцарію, де існують навіть чотири офіційні мови”.
Він також коментує слова журналіста, що в Україні “існує також Православна Церква в єдності з Московським Патріархатом, яка об’єднує більшість українських християн”.
Зокрема, єрарх РКЦ зазначає, що “після початку конфлікту були зафіксовані деякі переходи вірян до Автокефальної Православної Церкви (ПЦУ – ред.). Але російська УПЦ МП залишається “Церквою народу”.
“І все ж є території, де російська Церква була заборонена: в Івано-Франківській області вона зникла; у Тернополі заборонили публічні богослужіння. Чи винні українські вірні у вторгненні, яке вчинив Кремль? Як зазначила також Апостольська нунціатура в Києві, ми виступаємо проти будь-яких обмежувальних заходів, що стосуються церковної сфери. Тикання пальцем на мову чи Церкву може стати джерелом ще більшого болю для людей і підживленням непотрібних Україні розколів”, – зазначає Мечислав Мокшицький.
Митрополит також погоджується з думкою, що Папа зможе “зблизити Путіна і Зеленського”.
“Папа є «Петром нашого часу» і завдяки своїй духовній харизмі він може зробити внесок у переміну сердець обох президентів і обох країн”, – каже він.
На запитання, чи хоче українське суспільство переговорів, архиєпископ Мокшицький відповідає: “Христос просить нас любити ворога, нашого агресора”.
“Я не думаю, що народ готовий до компромісу. Він вимагає справедливості та України, яка збереже всі свої території, включно з Кримом. Ось чому ми хочемо роздумувати про милосердя. Сам Христос просить нас любити ворога, нашого агресора. І прощати його: ми це повторюємо кожного разу, коли промовляємо «Отче наш». Потрібно навчати безмежній любові, яка відкриває нам справді вільне життя”, – зазначає митрополит Львівський РКЦ.
Повний текст інтерв’ю в перекладі РІСУ.