Архиєпископ УПЦ МП вирішив збурити весь Фанар, звинувативши його в "уніатстві"

Архиєпископ УПЦ МП вирішив збурити весь Фанар, звинувативши його в "уніатстві" - фото 1
Архиєпископ Черкаський і Канівський Феодосій розповів, чого "слід очікувати" від Константинопольського Патріархату після того, як митрополит Італії та екзарх Південної Європи Полікарп (Ставропулос) назвав Папу Франциска своїм патріархом і заявив про швидке наближення повної єдності католиків і православних.

Архиєпископ Феодосій назвав такі слова єрарха - "уніатською заявою представника Фанару". Слова Феодосія відразу поширив офіційний сайт УПЦ МП.

Глава Черкаської єпархіїУПЦ МП вважає, що "не варто з цього приводу панікувати віруючим українцям, росіянам, молдаванам, сербам, румунам, грузинам, болгарам, чехам і т. д., що належать до Вселенської Православної Церкви, так як Фанар просто відокремить себе від Православної Церкви, при цьому не нашкодивши їй самій".

Переживати з цього приводу варто, на думку єрарха УПЦ, представникам еллінського світу: афонського чернецтва, православним грекам із Греції, Кіпру, Олександрійської Церкви, американської, грецької діаспори, бо саме вони "в найбільшій небезпеці того, що одного разу вранці з підмостків Ватикану-Фанару “Місту і світу (еллінському в першу чергу)” можуть оголосити про “епохальне об’єднання християнства” і теперішнє їх, греків, співпричастя з Папою Римським".

У зв’язку з цим архиєпископ Феодосій закликає православних віруючих еллінського світу терміново ставати на захист Церкви. За його словами, "якщо цього не зробити зараз, то не за горами той день, коли залишку вірних православних греків знову доведеться збирати свою Церкву по крихтах, по окремих єпархіях, по монастирях, по парафіях, щоб захиститися від експансії нової унії, благословенної Фанаром".