• Головна
  • Проекти
  • Архиєпископ УПЦ закликав депутатів переглянути розуміння прав людини, виходячи з концепції РПЦ...

Архиєпископ УПЦ закликав депутатів переглянути розуміння прав людини, виходячи з концепції РПЦ

21.01.2010, 12:33
Архиєпископ УПЦ закликав депутатів переглянути розуміння прав людини, виходячи з концепції РПЦ - фото 1
Підтримати законопроект Вадима Колесніченка «Про достоїнство, свободу та права людини» закликав народних депутатів архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ Августин, представник УПЦ у Верховній Раді.

arh_avgustin_1.jpgКИЇВ — Підтримати законопроект Вадима Колесніченка «Про достоїнство, свободу та права людини» закликав народних депутатів архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ Августин, представник УПЦ у Верховній Раді. У його відкритому зверненні до нардепів архиєпископ закликав їх підтримати законопроект, за яким розуміння прав і свобод людини базується на християнських нормах поведінки та моралі. На думку представника УПЦ, законопроект влаштує представників усіх традиційних конфесій України та навіть атеїстів.

«Нашому народу нерідко намагаються нав’язати легалізацію наркоторгівлі, самогубства (так звану «евтаназію»), сексуальні відхилення. Зрозуміло, що такі речі можуть привести лише до упадку. Дезорієнтоване українське суспільство потребує здорових орієнтирів... Звичайно, марно було б сподіватися, що «Декларація...» дасть миттєвий результат, що одразу після її ухвалення Україна стане державою високоморальних осіб. Проте її прийняття стане першим кроком для одужання...», — цитує видання «Сегодня» архиєпископа Августина.

Довідка РІСУ:

Проект Постанови щодо схвалення Декларації Верховної Ради України про гідність, свободу і права людини Вадима Колесніченка зареєстрований у Верховній Раді України 27 липня 2009 року.

У пояснювальній записці до документу Вадим Колесніченко зазначає, що його постанова покликана втілити в суспільному житті «Основи учення Руської Православної Церкви про достоїнство, свободу і права людини».

Автор постанови зазначає, що гідність, свобода та права людини не можуть розглядатися поза мораллю, поза християнськими цінностями. Відштовхуючись від такої тези, він подає розуміння вище наведених понять: «Прийняття Господом Ісусом Христом повноти людської природи крім гріха (див.: Євр. 4:15) свідчить, що гідність не поширюється на спотворення, що виникли в цій природі в результаті гріхопадіння... Морально недостойне життя онтологічно не руйнує богоданої гідності, але затьмарює її настільки, що вона стає маловпізнанною. Саме тому потрібно велике напруження волі, щоб побачити, а тим більше визнати природну гідність злочинця або тирана».

Він зазначає, що «між гідністю людини й моральністю існує прямий зв’язок».

Автор проекту зазначає, що одним із завдань документа є «чітко визначити християнські цінності, з якими мають бути гармонізовані права людини». У самому тексті документу стверджується, що «права людини не можуть бути вищими за цінності духовного світу».