Біля собору в Кам'янці-Подільському, де відбулися сутички, знову збираються активісти

Біля собору в Кам'янці-Подільському, де відбулися сутички, знову збираються активісти - фото 1
Сутички сталися в Кам'янці-Подільському на Хмельниччині, де священники Московського Патріархату відмовляються віддавати ключі від головного православного собору Олександра Невського. Громада міста проголосувала за перехід храму до ПЦУ, але прихильники МП напередодні взяли церкву в кільце і не пускали туди ні вірян, ані ревізійну комісію та новостворену парафіяльну раду. На місці цілодобово чергує поліція.

Попри це, час до часу суперечки переростають у сутички і штовханину, йдеться в ТСН.

Події тут розгортаються дуже швидко і непередбачувано. Від 9 ранку біля храму було спокійно, не було ані натяку на сутички, ані натовпу вірян. Намети, які напередодні встановили активісти Православної Церкви України, навіть встигли розібрати. Але близько десятої все змінилося.

У храм активістів ПЦУ не пускали, службу правив священик Московського Патріархату. І наприкінці служби він разом із прихильниками вишикувались надворі біля церкви і демонстративно загородили вхід. Один з вірян ПЦУ намагався пройти всередину, його не пропустили.

Активістів з обох боків тут відносно небагато, у порівнянні з тим, що біля церкви було учора.

Напередодні громада зібрала підписи аби храм перейшов до ПЦУ, все робили згідно уставу, на зборах. Від священиків Московського Патріархату вимагали віддати ключі від храму та пропустити комісію, щоб провести інвентаризацію майна. Ті - відмовились це зробити, а представники Московської Церкви оточили собор і не впускали туди людей. Почалися сутички та шарпанина, активістів довелося розборонювати правоохоронцям.

Зараз віряни Московського Патріархату збори релігійної громади не визнають та вважають, що храм ПЦУ начебто намагається незаконно захопити. Причетність Церкви до Росії усіляко заперечують.

Водночас віряни, що підтримали перехід церкви до ПЦУ говорять, що на свою підтримку священики Московського Патріархату звозять сюди парафіян.

“Люди вирішили законним шляхом це питання розв’язати, а воно ніяк не розв’язується, ви подивіться, який опір чинять. Позвозили людей з різних областей сюди. Люди, які абсолютно ведуть протиукраїнську діяльність”, - переконані активісти.

Наразі тут сутичок не спостерігається. Поки немає і представників комісії, яка мала провести інвентаризацію храму. Прихильники Московського Патріархату кажуть, що залишатимуться тут і надалі і не дозволятимуть, як вони вважають, захопити храм.