Посол України засудив привітання глави Польської Православної Церкви Патріархові РПЦ Кирилу

Посол України засудив привітання глави Польської Православної Церкви Патріархові РПЦ Кирилу - фото 1
Глава Польської Автокефальної Православної Церкви (ПАПЦ) митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава привітав главу РПЦ Кирила (Гундяєва) з 14-річчям інтронізації, зазначаючи в листі, що події в Україні свідчать про те, що "ворог намагається зруйнувати церковну стабільність".

Реагуючи на це, посол України в Польщі Василь Зварич назвав таку форму привітання "соромом і ганьбою", повідомляє Укрінформ.

У вітальному листі Глави ПАПЦ, розміщеному на офіційному сайті рпц, зокрема, підкреслюється, що "ворогу віри не подобається церковна стабільність, він намагається її зруйнувати".

"Те, що сталося в Україні, наочно свідчить про це. Однак cила Божа велика, вона непереможна. Глибоко віримо, що зло, яке руйнує Божественний церковний організм, буде знищене Христом – Переможцем смерті та пекла", – йдеться в листі митрополита Сави на адресу Гундяєва.

Зі свого боку, посол Зварич підкреслив, що цей лист є "соромом і ганьбою", він "написаний ворогами Польщі. "Неймовірно! Єдине, з чим я погоджуюсь, – це те, що "Божа сила велика, вона непереможна". І Бог на боці України, яка потерпає від російського варварства. З Всемогутнім Христом ми переможемо це пекло!" – наголосив український дипломат.

Багато польських ЗМІ назвали форму привітання митрополита Сави на адресу Гундяєва ганебною, а його самого – "другом Путіна", дії якого "вписуються у пропаганду Кремля".

Глава ПАПЦ не визнає Православну Церкву України, фактично займаючи проросійську позицію. Від початку повномасштабної агресії РФ проти України Польська Православна Церква не виступила з рішучим засудженням дій росії, обмежуючись у своїх офіційних заявах лише загальними фразами про потребу миру.