Болгарська Церква відкрита до того, щоб визнати ПЦУ, - митрополит Євстратій (Зоря)

Болгарська Церква відкрита до того, щоб визнати ПЦУ, - митрополит Євстратій (Зоря) - фото 1
На наступного Болгарського Патріарха ляже відповідальність за рішення про офіційне визнання Православної Церкви України.

Про це сказав митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій (Зоря) у коментарі, передає Релігійна правда.

За його словами, нещодавні кроки болгарських єрархів свідчать про відкритість Болгарської Церкви до спілкування з ПЦУ.

“Отже ці кроки, які вже відбулися, свідчать що Болгарська Церква відкрита до того, щоб послідувати Томосу і офіційно встановити повноцінні відносини з Православної Церквою України як Помісної Церкви. Безперечно, що для цього потрібні певні рішення, і очевидно, що саме на наступного новообраного Болгарського Патріарха ляже відповідальність за розв’язання тих питань, які були поставлені для вирішення перед Болгарською Церквою раніше. Адже офіційно Болгарська Церква утворила свою синодальну комісію для вивчення українського питання.

І доки ця комісія не відзвітувала, ані позитивного, але також і негативного відгуку щодо Православної Церкви України не було. Більше того, як ми бачимо за тими кроками, які вже відбулися, Болгарська Церква схиляється до позитивного рішення. Тому ми як брати і сестри у Христі молимося за те, щоби Дух Святий надихнув Болгарську Церкву, надихнув делегатів церковного Собору обрати найкращого, найбільш гідного єрарха, який би очолив в подальшому Болгарську Церкву і сприяв би її кращому майбутньому, розбудові, а також був одним із служителів єдності світового православ’я”, – сказав митрополит Євстратій.

Як повідомляла РІСУ, митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій і єпископ Бориспільський ПЦУ Авраамій співслужили з Патріархом Варфоломієм та єрархами Болгарської Православної Церкви в храмі Вселенського Патріархату на Фанарі.

Нещодавнє співслужіння в храмі Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» в Стамбулі єрархів ПЦУ та Болгарської Православної Церкви вказує на напрямок думки і позиції, які домінують у Болгарській Церкві.