• Головна
  • Новини
  • Католики
  • УГКЦ
  • "Будьте певні, Україна вас пам’ятає, любить і молиться за упокій ваших синів і дочок", - Глава УГКЦ звернувся до матерів героїв...

"Будьте певні, Україна вас пам’ятає, любить і молиться за упокій ваших синів і дочок", - Глава УГКЦ звернувся до матерів героїв

10 серпня, 17:40
Католики
Іванка Димид-Крип’якевич на похороні сина Артема, який загинув під Донецьком, Львів, 21 червня 2022 року, фото: Марія Вараницька - фото 1
Іванка Димид-Крип’якевич на похороні сина Артема, який загинув під Донецьком, Львів, 21 червня 2022 року, фото: Марія Вараницька
Україна молиться за вас, ваше материнство, той дар, який одержали від Господа Бога, який ворог-окупант прийшов викрасти, зранити чи заперечити. Дякуємо вам, Мамо, за сина-героя, який віддав життя за волю і незалежність нашої Батьківщини! Такими словами Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до матерів загиблих Героїв України у щоденному воєнному зверненні у 168-й день російської воєної агресії на території нашої Батьківщини.

Відеозвернення Глави УГКЦ поширив Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх Святослав наголосив: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться.

«Всіх вас закликаю до молитви за перемогу України! До подяки Господу Богові й нашому українському війську за те, що ми цього ранку живі та можемо стояти в молитві перед Божим обличчям і служити своєму народові й Батьківщині», — закликав архиєрей.

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над першою, найважливішою, засадою будь-якого суспільного, державного будівництва — над пошаною до гідності людської особи та святості людського життя. Він пояснив, що ніхто й ніщо не має права забрати в людини ту гідність, яку їй дав Творець. На переконання Патріарха, суспільні, державні інституції повинні поважати цю гідність і гарантувати ті права, які випливають із неї.

«Не людина є для держави, але держава — для людини. Держава, суспільство — це ті простори, де всі ті Богом дані дари й таланти людина повинна мати можливість розвинути і реалізувати. Саме тоді це суспільство, держава будуть справедливими відносно гідності людської особи», — переконаний Глава УГКЦ.

«Дорогі Матері, висловлюю вам від імені всієї нашої Церкви, українського народу слова глибокого співчуття та запевнення у молитві. Ми разом із вами в цей болючий момент. Ми шануємо ту високу ціну, яку заплатила ваша дитина за волю і незалежність нашої Батьківщини. Дякуємо вам, Мамо, що розумієте ціну жертви свого сина чи доньки. Хочемо огорнути вас теплотою любові й пастирської опіки для того, щоб помогти пережити біль страшної і непоправної втрати. Матері наших героїв гуртуються в різні спільноти, аби взаємно підтримувати одна одну, і наша Церква створює відповідні для такої взаємодопомоги простори».

«Боже, благослови Україну! Боже, благослови українське військо! Дай Україні перемогу над ворогом і справедливий мир! Благослови Твоїх дітей!» — попросив Глава УГКЦ.