Бунтівного схиігумена Сергія (Романова) помістили в СІЗО

Бунтівного схиігумена Сергія (Романова) помістили в СІЗО - фото 1
Басманний суд Москви у вівторок санкціонував арешт колишнього схиігумена Сергія (Романова), якого цієї ночі затримали в Середньоуральскому жіночому монастирі за звинуваченням у схилянні до самогубства.

"Постановою суду щодо Миколи Романова (Сергія) обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном до 28 лютого 2021 року", - повідомила "Інтерфаксу" прес-секретар суду Ірина Софінская.

"Він публічно закликав не менше десяти монахинь, які проживають в монастирі, до самогубства. Надалі, усвідомлюючи, що його заклики можуть бути сприйняті невизначено широким колом осіб і спричинити суспільно небезпечні наслідки, опублікував в інтернеті відеозапис свого виступу, що містить ознаки схиляння віруючих до скоєння самогубства під виглядом релігійної ідеології християнства", - йдеться в повідомленні, розміщеному у вівторок на сайті Слідчого комітету.

У СК зазначили, що вину в скоєнні зазначених злочинів Сергій не визнав.

Раніше він був засуджений за вбивство та розбійний напад до 13 років позбавлення волі, після відбуття покарання вийшов на свободу в кінці 1990-х років, нагадали в СК.

"Цього року Романов був відлучений від Церкви, але, не погодившись з рішенням про заборону його в священнослужінні, він не покинув монастир і перешкоджав доступу на територію всіх осіб на свій розсуд, у тому числі представників Єкатеринбурзької єпархії (...) Своїми діями він незаконно перешкодив проведенню релігійних обрядів. Крім того, Романов, порушуючи норми цивільного законодавства, перешкодив інвентаризації об'єктів нерухомості на території монастиря, тобто скоїв самоуправство ", - йдеться в прес-релізі.

Як вже пислала РІСУ, 29 грудня російські силовики захопили штурмом Середньоуральский монастир під Єкатеринбургом, в якому перебував опальний сиігумен Сергій (Романов) і сотні черниць та мирян, які його підтримують.

Сергій (Романов) здобув популярність як один з представників ультраконсервативного крила РПЦ. Він публічно конфліктував з керівництвом РПЦ, у червні 2020 року самовільно зайняв Середньоуральський жіночий монастир і виставив для охорони козаків. Третього липня єпархіальний суд Єкатеринбурзькій єпархії позбавив його церковного сану.

Схиігумен Сергій також пропонував Путіну передати йому владу.