• Головна
  • Проекти
  • Церква очима церковних журналістів. В Римі презентували книгу «Паперова Церква»...

Церква очима церковних журналістів. В Римі презентували книгу «Паперова Церква»

15.02.2011, 15:43
Церква очима церковних журналістів. В Римі презентували книгу «Паперова Церква» - фото 1
Лоренцоні і Тарсітані - два італійські журналісти, які професійно день у день висвітлюють життя Ватикану, написали книгу, в якій Церква постає виключно з точки зору тих, чия робота полягає в тому, щоб писати й говорити про Церкву кожен день.

книга.jpgКоли Родольфо Лоренцоні і Фердінандо Тарсітані приходять кожного ранку на роботу, на своїх робочих столах вони бачать Церкву. А саме: перед ними лежать новини з життя Церкви.

Лоренцоні і Тарсітані - два італійські журналісти, які професійно день у день висвітлюють життя Ватикану, написали книгу, в якій Церква постає виключно з точки зору тих, чия робота полягає в тому, щоб писати й говорити про Церкву кожен день.

Книга «La Chiesa di carta: I Vaticanisti raccontano» (Паперова Церква: погляд ватиканістів) була представлена у Римі минулої середи. На початку презентації виступив Хоакін Наварро-Вальс, директор прес-служби Ватикану з 1984 по 2006 рік. На презентації також був присутній єпископ Терні Вінченцо Палья, президент Комісії з екуменізму і міжрелігійного діалогу італійської єпископської конференції.

«Ця книга, - сказав Фердінандо Тарсітані, - це, свого роду, данина і знак поваги до наших колег і до журналістики як професії. Ми хотіли поговорити про Церкву очима тих, хто відповідно до професії, говорить про неї кожен день, очима, так званих, ватиканістів. В процесі написання ми зрозуміли, що можемо запропонувати декілька поглядів на нашу роботу і на ті обставини, які на даний момент переживає Церква».

Лоренцоні уточнив, що «професія журналіста може бути дуже важкою, якщо не мати певної підготовки, не мати відчуття відповідальності та певної культури. Ця книга - це путівник у світі експертів-ватиканістів, вона включає в себе анекдоти, життєві історії і не тільки такі, що стосуються професії. Це книга розповідає про людські сторони життя Ватикану».

У свою чергу, єпископ Вінченцо звернув увагу на відповідальність, яка лежить на плечах журналістів. «Адже написане слово має великий вплив на різні сфери», - сказав він.

Єпископ підкреслив, що не тільки громадськість, але навіть і єпископи, і Римська курія знаходяться під впливом преси, і в цьому сенсі на журналістах лежить велика відповідальність. «Ми переживаємо складний історичний момент, який водночас має неймовірний потенціал для Церкви, але, можливо, нам не вистачає сміливості, сили та пророчого духу», - підсумував він.

Альдо Марія Валлі, ватиканський експерт з телебачення RAI, визнав, що писати про Церкву дуже не легко. Він розповів пораду свого колеги фотографа: «Часто дивись в об’єктив, але фотографуй лише мить».

Він сказав, що ця порада слушна для будь-якого медійного посередника, «враховуючи багатогранну і складну реальність Церкви».

Єпископ Вінченцо розповів журналістам агенції Zenit, що журналістська професія «повинна змушувати нас думати, тому що це не просто професія в наш час». «В умовах падіння ідеологій, цінностей, перспектив, писати про Церкву і її багатогранність, безумовно є церковним служінням, а також світським, тому що через журналістів в організм суспільства можуть потрапляти ліки, які допоможуть йому відродитись».

Католицький оглядач за матеріалами zenit.org