Частина священиків останнього у Франківську храму УПЦ МП перейшла в ПЦУ, - Марцінків

Частина священиків останнього у Франківську храму УПЦ МП перейшла в ПЦУ, - Марцінків - фото 1
Частина священиків та громади останнього в Івано-Франківську храму Різдва Христового УПЦ Московського Патріархату на вулиці Довженка перейшла до Православної церкви України.

Про це під час прямого ефіру у Фейсбуці повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає Курс.

“Українській церкві по вулиці Довженка бути. Вчора ворота на церковне подвір’я були нарешті відчинені і представники новоствореної громади Православної Церкви України отримали своє законне право потрапити туди.

Приємно здивувала поведінка окремих священиків Московського Патріархату, котрі, незважаючи на певні вагання, зробили мужній крок, вирішили покинути тенета русского міра та перейти разом із віруючими на Службу до ПЦУ. Інші все ж таки мирно зустріли представників громади та вступили з ними в діалог. Дякуємо їм за толерантне та чуйне ставлення до своїх колишніх одновірців, але, на жаль, вони поки що залишилися на роздоріжжі та не перейшли у ПЦУ”, – сказав Марцінків.

Він закликав прихожан та окремих священиків УПЦ МП з розумінням ставитися до вибору парафіян громади ПЦУ та не чинити спротиву.

“Не варто таким чином підігравати підступним намірам росії розділити громадян України у питаннях віри”, – додав міський голова.

З початку повномасштабного вторгнення РФ міський голова та громада закликають парафію УПЦ МП на вул. Довженка перейти до ПЦУ. Руслан Марцінків неодноразово заявляв про перехід церкви до ПЦУ. Водночас офіційні представники УПЦ МП заперечують цю інформацію та просять про захист Зеленського та Європарламент.