Частина священиків УПЦ МП бояться переходити до ПЦУ, щоб не ризикувати родинами, - експерт

Частина священиків УПЦ МП бояться переходити до ПЦУ, щоб не ризикувати родинами, - експерт - фото 1
Процес переходу священиків Російської Православної Церкви в Україні до Православної Церкви України останнім часом дещо уповільнився, бо вони бояться позбавлення сану і місця роботи. Про це в ефірі програми "Країна" на "5 каналі" сказала Лана Самохвалова – керівник спільноти "За єдину помісну церкву" (2014-2019).

"І одесити, і Маріуполь кажуть, що їхні друзі (які залишились у Московському Патріархаті – ред.) дуже раді їхньому поступу. Вони кажуть: "Ми дуже раді, що ви перейшли. Ми б теж перейшли, але не можемо ризикувати родинами". Дуже часто матушка проти. Дуже часто дружини священиків то доньки благочинних Московського патріархату", – сказала вона на 5 каналі.

"Погрози єпархіального архиєрея позбавленням сану і позбавленням місця роботи, це також треба мати на увазі", – додав митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

"Звичайно, священики дуже чуйно ловлять всі сигнали зверху. А як поводився пан Трофімов (колишній перший заступник голови ОП Сергій Трофімов – ред.) – викликав губернаторів і казав: "Все відкочується назад", – сказала Самохвалова.

Вона додала, що наразі їй би хотілося побачити певну згоду еліт у питанні об'єднання Церков.

"З Божою поміччю приїде Вселенський Патріарх влітку. Уповільнення переходів звичайно є, священики бояться, але потенціал переходів – просто величезний", – зазначила вона.

Нагадаємо, РПЦ в Україні продовжує опиратися переходу громад до ПЦУ: так, у листопаді громаді ПЦУ в селі Успенка на Кіровоградщині вдалося виконати судове рішення, увійти до храму й змінити замки тільки за допомогою працівників державної виконавчої служби. Завадити їм намагалися звезені з інших сіл "тітушки".

http://