Чому УПЦ МП проти приїзду Патріарха Варфоломія в Україну: відповідь Митрополита Епіфанія

Чому УПЦ МП проти приїзду Патріарха Варфоломія в Україну: відповідь Митрополита Епіфанія - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Російська Православна Церква створює штучні перепони, щоб завадити приїзду Вселенського Патріарха Варфоломія.

Про це повідомляє 24 канал.

Вони залякують релігійною війною, але цього не станеться.

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній в інтерв'ю "Радіо Свобода" зазначив, що вони завжди протестують. Він нагадав приїзд до України Папи Римського Івана Павла ІІ. Тоді також точилися суперечки й протести з боку Російської Православної Церкви.

"Вони говорили про те, що будуть суперечки та релігійна війна, коли Україна отримає Томос. Але ми бачимо, що все відбувається мирно, якщо не втручається іноземна країна і не створює штучних перепон", – додав він.

За словами Епіфанія, приїзд Патріарха Варфоломія засвідчить те, що це є канонічна територія Православної Церкви України.

"Православна Церква України утверджується, динамічно розвивається, інші Церкви долучаються до визнання. І тому ми вже, як Церква, відбулися. Тільки потрібен певний час для того, щоб всі об’єдналися", – наголосив Митрополит.

Нагадаємо, днями керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у програмі «Церква і суспільство» на ТК «Глас» сказав, що УПЦ МП проти приїзду в Україну Патріарха Константинопольського Варфоломія, і В.Зеленський, як Президент України, повинен перш ніж запрошувати Патріарха, потурбуватися про те, як сприйме суспільство і чи не призведе це до протистояння.