Декілька громад за минулий тиждень перейшли до ПЦУ

у се­лі Ве­ли­ка Ріш­нівка - фото 1
у се­лі Ве­ли­ка Ріш­нівка
Менше десяти православних громад за минулий тиждень вирішили змінити юрисдикцію. Про це свідчать дані тематичної сторінки на порталі Вікіпедія.

Як РІСУ вже повідомляла, на Полтавщині до ПЦУ 20 червня приєдналася громада Всіх святих зі с. Сторожове.

Цього ж дня єпископ Хмельницький Павло прийняв громаду св. Димитрія Солунського з с. Вербка, яка перед тим провела збори і вирішила перейти з УПЦ МП до ПЦУ.

22 червня єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій прийняв уповноважених Свято-Покровської громадами парафіян с. Ярунь Звягельського району. Після загальних зборів, які відбулися 21 червня поточного року, парафіяни ухвалили рішення про вихід з підпорядкування Московському патріархату та приєднання до Православної Церкви України.

22 червня у селі Велика Рішнівка Шепетівського району на Хмельниччині відбулися збори щодо зміни підлеглості тамтешньої парафії. Біля храму святого апостола Андрія Первозваного зібралися жителі сіл Велика Рішнівка, Коса Рішнівка та Сошки. «За перехід до Православної церкви України присутні парафіяни проголосували одноголосно», — повідомила учасниця зборів пані Алла.

На жаль, настоятель храму не підтримав рішення своєї пастви. За інформацією учасників зборів, це вже не перша парафія цього священника, яка перейшла до Православної церкви України. Раніше таке рішення прийняли віряни у Великій Медведівці та Траулині, — повідомляє видання День за днем.

А 24 червня на Хмельнниччині жителі села Поляхова на зборах села переважною більшістю голосів прийняли рішення щодо переходу їх Свято-Покровської церкви до Православної Церкви України. Священник УПЦ відмовився від переходу.

25 червня керуючий Кропивницької єпархії архиєпископ Кропивницький і Голованівський ПЦУ Марк відвідав парафію Покрови Пресвятої Богородиці м. Світловодська, яка нещодавно з настоятелем та кліриками храму доєдналася до Православної Церкви України. Про це повідомили на єпархіальній фейсбук-сторінці.

25 червня у селі Іванівці Дністровського району Чернівецької обл. відбулись релігійні збори громади села, на яких абсолютною більшістю було прийняте рішення щодо переходу релігійної громади кн. Олександра Невського з лона УПЦ МП в лоно ПЦУ.

Цього ж дня релігійна громада Свято-Іллінської церкви смт. Макарів на Київщині провела мирне зібрання, на якому було прийнято рішення про перехід з УПЦ МП до ПЦУ. За проголосувало 106 осіб, проти – 56. Таким чином розпочато документальне оформлення цього рішення.

Громада Свято-Іллінської церкви є п’ятою на Макарівщині, яка прийняла рішення про перехід з УПЦ до ПЦУ. Раніше таке рішення прийняли громади Мотижина, Ситняків, Калинівки та Забуяння, — повідомляє інформаційне агентство MKV.

У новині можливі зміни після надходження нових даних.