Делегація ПЦУ прибула до Константинополя (оновлено)

Делегація ПЦУ прибула до Константинополя (оновлено) - фото 1
З благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 10 червня 2021 року делегація ПЦУ в складі митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія та архимандрита Феогноста прибула до Стамбула, щоби привітати Вселенського Патріарха Варфоломія з іменинами.

Делегація молилася за вечірнім богослужінням у монастирі Живоносного Джерела, йдеться у повідомленні на сторінці владики Євстратія у Фейсбук.

За Літургією також молилися єрархи Єрусалимського і Грузинського Патріархатів, Церков Кіпру і Греції.

Наприкінці богослужіння Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман оголосив офіційне вітання Президента України Володимира Зеленського.

Патріарха Варфоломія від імені духовенства та вірних ПЦУ привітав архиєпископ Євстратій (Зоря):

"Ваш внесок у вирішення давнього церковного питання в Україні складно переоцінити. Ви докладаєте титанічних зусиль задля розбудови православ’я, звільнення Церков від зловорожого впливу, не шукаєте за це винагород. Лише Господь знає, яких зусиль Вам це коштує, і тільки Він зможе винагородити Вас належно за всі Ваші заслуги.

Від імені православних українців та від себе особисто хочу привітати Вас із Днем вашого тезоіменитства, запевнити в незмінній глибокій повазі та висловити щиру вдячність за Ваші дії для утвердження незалежної Помісної Православної Української Церкви.

Нехай за молитвами Вашого небесного покровителя святого апостола Варфоломія, Ваших попередників на Патріаршому Престолі та всіх святих Господь дарує Вам Своє благословення, міцне здоров’я, підтримує у Вашому служінні та оберігає від усілякого зла".