Держсекретар Ватикану дав оцінку війні в Україні і можливості візиту Папи (оновлено)

12.08.2022, 15:34
Католики
Держсекретар Ватикану дав оцінку війні в Україні і можливості візиту Папи (оновлено) - фото 1
Державний Секретар Святого Престолу дав розлоге інтерв’ю італійському часопису «Limes», що займається геополітикою, розповівши про особливості ватиканської дипломатії та відповівши на різні запитання, що стосуються російської агресії проти України.

Джерело: Vaticannews

"Війна в Україні вражає нас з кількох причин, перш за все тому, що це конфлікт у серці Європи, між християнськими народами, розпочатий країною, яка володіє ядерною зброєю і з реальною ймовірністю того, що ситуація вийде з-під контролю. Отже ви маєте рацію, коли вказуєте на можливість негативного скачка, який може призвести до поєднання фрагментів у реальний світовий конфлікт. Я вважаю, що ми ще не можемо передбачити чи прорахувати наслідки того, що відбувається. Тисячі смертей, зруйновані міста, мільйони біженців, зруйноване природне середовище, ризик голоду через брак зерна в багатьох частинах світу, енергетична криза... ", — прокоментував війну в Україні кардинал.

Відповідаючи на запитання журналістів про можливість подорожі Папи Франциска до країн у стані війни, Державний Секретар зазначив, що найбільшим прагненням Папи й, отже, "його пріоритетом" є те, щоб "завдяки його подорожам можна було досягти конкретну користь":

"Святіший Отець пояснив публічно, його найбільшим бажанням, а отже й пріоритетом, є те, щоб завдяки його подорожам можна було досягти конкретної користі. Маючи це на увазі, він сказав, що хоче поїхати до Києва, щоб принести розраду та надію населенню, яке постраждало від війни. В той самий спосіб він оголосив про свою готовність поїхати і до Москви, якщо будуть умови, справді корисні для миру. Я вірю, що на серці Папи лежать жертви війни і всіма забутих конфліктів. Перш за все загиблі, потім їхні родини, ті, хто втратив усе, ті, кому довелося втікати. Папа Франциск мав намір конкретно продемонструвати цю близькість за допомогою подорожей кардиналів Конрада Краєвського та Майкла Черні та місією в Україні Секретаря у справах відносин з державами та міжнародними організаціями архиєпископа Пола Р. Ґаллаґера".

Співрозмовники торкнулися також теми церковних стосунків в Україні.

На думку кардинала Пароліна, Церкви в Україні дедалі більше усвідомлюватимуть як те, що їх відрізняє, так і те, що у них є спільного. Ті страждання, які зараз через війну терпить Україна, її народ і Церкви, лише зміцнить міжцерковні стосунки:

"Церква завжди вважала багатством різноманітність літургійних обрядів і традицій, виражені в історії та культурі різних народів і вірі, яка зустрічається з життям. Таким чином, усі Церкви, як латинська, так і східна, сприяють багатоформній єдності та гармонії католицькості. В Україні Латинська та Греко-Католицька Церкви є дуже динамічними і, незважаючи на те, що вони опираються на частково відмінні культурні компоненти та соціальні реалії, вони поважають і плекають ідентичність українського народу. Очікується, що співпраця між ними буде зростати все більше і більше на благо єдиного народу Божого. Я думаю, що сумний досвід, який вони переживають разом, допоможе зміцнити узи солідарності між ними, а також іншими Церквами, присутніми в країні. Спільне страждання зазвичай зміцнює почуття дружби".

Розмову з Державним секретарем Ватикану П’єтро Пароліном читайте тут.