• Головна
  • Проекти
  • Добрі очікування Ватикану від призначення Главою РПЦ Патріарха Кирила почали виправдовуватися — Апостольський нунцій в Україні...

Добрі очікування Ватикану від призначення Главою РПЦ Патріарха Кирила почали виправдовуватися — Апостольський нунцій в Україні

05.02.2010, 12:53
Добрі очікування Ватикану від призначення Главою РПЦ Патріарха Кирила почали виправдовуватися — Апостольський нунцій в Україні - фото 1
Свій погляд на перший рік патріаршества нинішнього Глави РПЦ висловив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович.

nuncij.jpgКИЇВ — Свій погляд на перший рік патріаршества нинішнього Глави РПЦ висловив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович. Він відзначив декілька яскравих позитивів як самої особистості Патріарха Московського Кирила, так і навів приклад кількох успішних кроків на шляху до встановлення добрих стосунків між РКЦ та РПЦ. Одним з найвагоміших кроків за окреслений період архиєпископ назвав встановлення дипломатичних стосунків між Ватиканом та Російською Федерацією.

«Вирішення цього питання тягнулося ще з радянських часів. І зараз, після більш аніж 200 років, знову існують повноцінні дипломатичні стосунки між двома сторонами. Це дуже важлива і, звичайно, історична подія. Думаю, це позитивно впливатиме на встановлення повноцінногодіалогу. ... Діалог між Римом та Москвою завжди буде дуже важливим», — заявив нунцій.

Також він наголосив в інтерв'ю "Портал-Credo.ru", що широку перспективу для служіння Патріарха Кирила відкриває і той факт, що він — дуже знана особистість у світі. Апостольський нунцій в Україні назвав Патріарха Кирила «особистістю надзвичайного масштабу».

«Буває так, що новообраний першоєрарх мало кому відомий, і потрібен час, щоб познайомитися з його особистістю тощо. У випадку ж із Його Святістю Патріархом Кирилом усе навпаки — його знають в усьому світі, і це відкриває зовсім іншу перспективу його служіння», — вважає архиєпископ.

За його словами, що дуже важливо для Ватикану, так це те, що «ніколи досі престол Московського Патріархату не очолював єрарх, який би настільки добре знав Католицьку Церкву». «Ми бачимо в цьому позитивний аспект, особливо для розвитку діалогу між нашими Церквами», — додав він.