"Добро переможе зло", - єпископи УГКЦ закликали окупантів покаятися і скласти зброю

14 травня, 22:10
Католики
"Добро переможе зло", - єпископи УГКЦ закликали окупантів покаятися і скласти зброю - фото 1
Єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися зі словами підтримки та вдячності Українському народу та захисникам України, які сьогодні протистоять злу світового масштабу. У зверненні Синоду йдеться також про покликання Церкви – бути зі своїм народом, і особливе покликання до військового капеланства. А ще владики закликали російських загарбників покаятися і скласти зброю.

"Сьогодні ми бачимо велику місію українського народу: це покликання у Божому провидінні полягає в тому, щоб у час великої смути і загрози знищення не лише України, а й багатьох інших народів, відроджена Київська Русь знову повстала і зупинила злу волю агресора. Ціна, яку ми сьогодні складаємо на вівтар задля звільнення нашого та інших народів, щоб зупинити ненаситного дракона, є дуже великою", - йдеться у зверненні Архиєрейського Синоду УГКЦ.

Єрархи УГКЦ акцентують на тому, що місія Церкви – завжди бути зі своїм народом, підтримувати його духовно, старатися, щоб зерна зневіри не знаходили собі місця у зранених серцях людей, бо українці захищають не тільки рідну землю, а й усі європейські народи та їх свободу.

Єпископи УГКЦ звернулися до тих, хто зі зброєю в руках встав на захист України, назвавши їх воїнами з любов’ю в серці – любов’ю, вищої за яку немає:

"Ваш подвиг уже став прикладом для всього світу. Захисник – воїн із любов’ю в серці: до рідного народу, до своєї землі, до батьків і дітей, до всіх, хто сьогодні потребує захисту від пекельної жорстокості та брутальності російського агресора. Невинно пролита кров наших братів і сестер у Бучі, Маріуполі, Ірпені, Харкові, Чернігові та в сотнях інших українських громад вимагають сили та відваги стати захисниками не лише життя, а й людяності... Тільки силою любові ми зможемо досягти остаточної перемоги добра над злом, правди над брехнею, людської гідності над людською ницістю".

У зверненні Синоду УГКЦ підкреслюється особлива роль військових душпастирів – капеланів. Прийнятий минулого року Закон України «Про Службу військового капеланства» дає можливість професійної організації душпастирства в Українських Збройних Силах:

"Особливими словами вдячності, братньої підтримки та визнання за вірну службу звертаємося сьогодні до наших військових душпастирів. Із перших днів російської агресії та впродовж усіх наступних років військові капелани Української Греко-Католицької Церкви не вагалися щирим серцем відповісти на Боже запрошення "бути поруч" із чоловіками та жінками у військових одностроях. Закон України "Про Службу військового капеланства" створює можливості для ефективної професійної організації душпастирського служіння серед українського війська. Водночас він вимагає від наших душпастирів вищого рівня посвяти в разі зарахування на військову службу... У час грізних випробувань для всього українського народу запрошуємо наших військових душпастирів до щирого служіння тим, від кого тепер залежить доля нашого спільного майбуття... Ваше покликання – свідчити надію в сутінках людського страждання, бути вірними послідовниками Бога", – йдеться в Архиєрейському зверненні Синоду УГКЦ в Україні.

Владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися до російських загарбників, закликаючи їх покаятися і скласти зброю, щоб Бог дарував їм надію на життя вічне:

«Відчуваємо обов’язок звернутися і до російських військових, солдатів та офіцерів, які наважилися підняти зброю проти українського народу, вбиваючи невинних, залишаючи дітей сиротами, позбавляючи велику кількість людей власного житла та надії на майбутнє. Кров невинних українських дітей свідчитиме проти вас на суді Господньому. Поки не пізно, знайдіть у собі відвагу скласти зброю та не виконувати злочинних наказів. Не дозвольте вбивчій пропаганді затьмарювати ваш розум і спонукати до невиправданої жорстокості: "пізнаєте правду, і правда визволить вас" (Ів. 8, 32). Покайтеся і просіть вибачення в Бога життя за злочини проти людяності, щоб Він дарував вам прощення гріхів і надію на життя вічне», – закликають єпископи УГКЦ.