Два священнослужителя УПЦ МП стали членами комісії РПЦ

Згідно з журналом №114 засідання Священного Синоду Російської Православної Церкви від 13 жовтня 2022 року, два священнослужителі УПЦ МП стали членами комісії у справах старообрядницьких приходів і взаємодії зі старообрядниками.

Як йдеться на сайті РПЦ, ними призначені митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан та архимандрит Ахіла (Шахтарін), духівник жіночого старообрядницького монастиря на честь ікони Богородиці «Києво-Братська» Київської митрополії.

Цей же Синод РПЦ постановив прийняти Ровеньківську єпархію УПЦ МП на Луганщині у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському та Синоду Російської Православної Церкви. А також подякував митрополиту Онуфрію за благодійну діяльність.

Про це йшлося в доповіді митрополита Воскресенського РПЦ Діонісія, керуючого справами Московської Патріархії, голови Міжвідомчої робочої групи з координації допомоги, що надається єпархіям Донбасу та суміжних територій, що "перебувають у зоні конфлікту".

Нагадаємо, що днями в митрополита Іонафана СБУ провела обшук. У поле зору СБУ владика потрапив через публікацію матеріалів із закликом до міжконфесійної ворожнечі. Крім того, йому інкримінують звинувачення за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та 111-1 (колабораційна діяльність).

Також в УПЦ МП, яка провела 27 травня 2022 р. свій Собор, запевняють, що відповідно до прийнятої на Соборі нової версії статуту УПЦ, вони вже не МП.

Натомість на сайті РПЦ всі єпархії УПЦ МП розміщені в алфавітному порядку разом з іншими єпархіями РПЦ.