• Головна
  • Дві парафії УГКЦ в Італії переходять на новоюліанський літургійний календар...

Дві парафії УГКЦ в Італії переходять на новоюліанський літургійний календар

18.03.2019, 11:30
Дві парафії УГКЦ в Італії переходять на новоюліанський літургійний календар - фото 1
Новоюліянський календар парафії почнуть використовувати з початку нового церковного року, тобто з 1 вересня 2019 року Божого.

Беручи до уваги активну і свідому позицію вірних персональної парафії УГКЦ у м. Павія та м. Воґера, яку вони висловили під час опитування щодо доцільності використання чинного юліанського літургійного календаря, Апостольський Візитатор для українців в Італії Кир Діонісій Ляхович, схвалив та благословив перехід обох парафій на новоюліанський літургійний календар. Така резолюція підписана  Владикою 15 березня 2019 року у м. Римі, про що оголосив отець-парох Олександр Товт у парафіях міст Павія та Воґера у неділю 17 березня. 

календар.jpg

Новоюліянський календар парафії почнуть використовувати з початку нового церковного року, тобто з 1 вересня 2019 року Божого.

Довідка:

- неоюліанський (новоюліанський) календар - літургійний календар при використанні якого свята нерухомого циклу святкують за григоріанським стилем, а свята рухомого циклу - за юліанським;

- підготовка парафій до зміни літургійного календаря проходила в кілька етапів, про що є документальні відомості завчасно надані Апостольському Візитатору;

- це перший офіційний перехід парафій УГКЦ в Італії на новий богослужбовий календар;

- у парафії м. Павія, при основному використанні новоюліанського літургійного календаря, деякий час зберігатимуться святкування головних свят літургійного року і за юліанським (старим) стилем.