Елладська Церква, як і Патріарх Варфоломій, проти назви «Македонська» для Охридської Церкви, на чому настоюють серби

Елладська Церква, як і Патріарх Варфоломій, проти назви «Македонська» для Охридської Церкви, на чому настоюють серби - фото 1
Священний Синод Елладської Церкви висловив задоволення рішенням Вселенського Патріархату щодо відновлення євхаристичного спілкування з раніше розкольницькою Церквою Скоп’є. Однак після відповідної інформації, отриманої від Сербського Патріархату у зв’язку з розвитком подій, Священний Синод висловлює свої заперечення щодо використання назви «Македонська Православна Церква», яку наполегливо пропонує Сербська Церква.

Священний Синод Елладської Церкви 165-го синодального періоду під головуванням Архиєпископа Афінського та всієї Еллади Єроніма 8 - 9 червня 2022 року провів засідання. Синод підготував порядок денний чергових Зборів Архиєрейського Собору Елладської Церкви, який, пройде з 4 по 7 жовтня 2022 року, при цьому основну увагу було приділено подіям навколо Охридської архиєпископії. Про це повідомляє Orthodoxia News Agency.

Як йдеться у повідомленні, Священний Синод Елладської Церкви заявляє «про свою принципову згоду з посланням Вселенського Патріарха Варфоломія з цього питання», оскільки вважає, що це послання «умиротворює» духовенство і благочестивий грецький народ та відповідає очікуванням як щодо найменування церковної структури сусідньої держави без використання хворобливого і такого, що викликає суперечки, найменування «Македонія» чи його частин чи похідних, так і визначення його кордонів лише межами Держави».

"Священний Синод, виявляючи особливу чутливість до цього питання, ухвалив передати його до Синодальних комісій: а) з доктринальних і канонічних питань і б) з міжправославних та міжхристиянських відносин для того, щоб це питання було прискіпливо вивчене і дати Синоду поради як надалі сприймати цю ситуацію.

Щодо порзиції Сербського Патріархату, Синод Елладської Церкви висловлює заперечення та застереження: а) щодо використання терміна «Македонська Православна Церква», який Сербська Церква дає Охридській Церкві, б) щодо поминання «діаспори» Охридської церкви і в) щодо надання автокефалії Сербським Патріархатом, оскільки тільки Вселенський Патріархат має право надавати Церквам автокефалію.

Синод Елладської Церкви висловився за те, щоб єрархія Архиєпископії Охридської під керівництвом архиєпископа Стефана конструктивно використала своє повернення в церковне суспільство і усунула розкол, уникаючи минулі національні чвари, які були засуджені всім православним світом як єресь на Великому Константинопольському Синоді 1872 року", - йдеться у повідомленні.