Ердоган вчергове заявив про перетворення собору Святої Софії на мечеть

01.02.2023, 11:29
Світові
Ердоган вчергове заявив про перетворення собору Святої Софії на мечеть - фото 1
Реджеп Таїп Ердоган знову виступив за перетворення собору Святої Софії на мечеть. Як повідомляє skai.gr , президент Туреччини днями назагал прочитав навіть вірш.

Як повідомляє skai.gr, президент Туреччини днями назагал прочитав «пророчий» вірш, у якому постає новим завойовником. Про це пише ДФУ.

«Айя-Софія, чудовий храм! Не хвилюйся, онуки Мухаммеда Завойовника знесуть усіх ідолів і знову перетворять тебе на мечеть. Вони будуть плакати, коли будуть готові молитися, і стануть на коліна, щоб молитися. Звуки молитов знову наповнять порожні куполи. Це буде друга осінь. Поети будуть писати епічні вірші. Молитви сповіщать про це. Звуки молитов, які сьогодні лунатимуть із порожніх мінаретів, знову лунатимуть у космосі. Весь світ подумає, що Мухаммед Завойовник, Другий Завойовник, воскрес; це станеться, ці дні близько, можливо, ближче, ніж завтра. Слава Аллаху, ми гідні досягти цього завтра.

Чи відкритий собор Святої Софії? Бог створив нас гідними. Слава Аллаху», — закінчив турецький президент.

Нагадаємо, у липні 2020го року Реджеп Таїп Ердоган підписав указ, який перетворює собор Святої Софії у Стамбулі у мечеть. Це сталося незабаром після того, як Вищий адміністративний суд Туреччини дозволив це зробити. Вселенський Патріарх Варфоломій виступив проти такого рішення. Він заявляв, що “перетворення Святої Софії на мечеть розчарує мільйони християн у всьому світі”. Він вказував, що Айя-Софія завдяки своїй сакральності є “життєво важливим центром, де Схід приймає Захід”, і зміна статусу на мечеть “розірве ці два світи”.

Довідково
Собор був збудований у 532-537 роках за наказом візантійського імператора Юстиніана І. Айя-Софія був найбільшою церквою християнського світу впродовж близько тисячоліття.

У 1204-1261 роках собор грецької православної церкви перетворили на римокатолицький собор. Це сталося в часи Латинської імперії.

У 1453 році, після захоплення Константинополя Османською імперією, собор перетворили на мечеть. До будівлі додали чотири мінарети.

У 1934 році Айя-Софія стала музеєм. Зараз собор перебуває в переліку світової спадщини ЮНЕСКО.