Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам

12.08.2020, 17:35
Світові
Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам - фото 1
На офіційному сайті БПЦ МП з’явилася публікація з “сердечними вітаннями” Олександру Лукашенку “з обранням на високий і відповідальний пост президента Республіки Білорусь” від імені патріаршого екзарха всієї Білорусі (РПЦ МП) митрополита Павла Пономарьова.

Щодо акцій протесту, то патріарший екзарх Білорусі побачив у них дію “темних сил”, які “отримують від цього дивіденди”. Про це він заявив 12 серпня на зустрічі з журналістами, передає "Релігійна правда" з посиланням на БЕЛТА.

Він закликав білорусів “до розсудливості, миру, діалогу та порозуміння”. Також закликав батьків, чиї діти виходять на барикади, поговорити з ними і розповісти, що зараз важливо зберегти мир і єдність в країні.


Представників державних органів і депутатів екзарх попросив подумати, як знайти вихід з ситуації, що склалася.

“Я нікого не хочу засуджувати – ні одну, ні іншу сторону. Розумію, що є й інші сили, темні сили, їхні слуги, які живуть тим, що бачать ворожнечу і ненависть між людьми і, може бути, отримують якісь від цього дивіденди. Хочеться побажати, щоб мир, одностайність і згода продовжували залишатися на нашій благословенній землі”, – зазначив він.

Патріарший екзарх також сподівається, що представники силових структур, які служать білоруському народу, не перевищуватимуть свою владу і можливості до тих, хто думає, що Білорусь повинна розвиватися іншим шляхом, але не знає, як правильно на нього стати.

Глава Білоруської Православної Церкви звернувся до тих, хто прибув до Білорусі для того, “щоб розпалити ворожнечу і ненависть”.

“Повертайтеся до своїх домівок, не розпалюйте тут полум’я ворожнечі та ненависті. Наш народ стільки пережив бід, скорбот, воєн, що, напевно, багатьом поколінням і народам вистачить. Залиште білоруському народу можливість самому жити і вибирати шлях, яким він піде далі” , – підкреслив патріарший екзарх Білорусі.

Привітання Лукашенка від митрополита Павла Пономарьова.