Глава УГКЦ подякував католикам Європи за молитву за Україну

15 вересня, 12:30
Україна і світ
Глава УГКЦ подякував католикам Європи за молитву за Україну - фото 1
Ми не просто віримо, а відчуваємо силу вашої молитви, яка зупиняє війну і є джерелом нашого оптимізму, надії на те, що разом переможемо зло, і мир благословить нашу Батьківщину! Про це, дякуючи католикам Європи за молитву 14 вересня за Україну, сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 203-й день війни.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Блаженніший Святослав звернув увагу на особливу молитовну ініціативу єпископів Європи, яка 14 вересня відбувалася в різних частинах континенту:

«Сьогодні віруюча Європа стоїть на колінах перед Святими Тайнами Тіла і Крові нашого Спасителя і молиться за Україну. Сьогодні — день чування і молитви перед Найсвятішими Тайнами за мир в Україні. Християни, які живуть за григоріанським календарем, сьогодні святкують Воздвиження чесного і животворного Хреста. Якраз у розп’ятому Спасителеві сьогодні Європа, віруючий світ, бачить розп’яту Україну. Святіший Отець Франциск, якого ми в молитві супроводжуємо до Казахстану, запрошує цього дня віруючих християн саме в ранах України побачити рани розп’ятого Спасителя».

Предстоятель запросив всіх синів і дочок УГКЦ в Україні та на поселеннях, особливо в Європі, долучитися до цієї молитовної ініціативи і подякував ієрархам Європи за її організацію.

Патріарх Святослав відзначив, що ворог настійливо руйнує критичну інфраструктуру наших міст, намагаючись знищити системи забезпечення опалення, електроенергії та водопостачання. Це означає, що перед холодною порою року росіяни намагаються зробити так, щоб українці якнайбільше страждали.

У день Бога-Творця Блаженніший Святослав сказав: "Нас часто запитують: ви, в Україні, маєте надію? А ми кажемо: так, маємо, тому що її нам дає Бог, не людина. Ми віруючий народ і у вірі отримуємо надію. Тож можемо йти далі, мужньо, терпеливо переносимо наші труднощі. І ця надія рухає нас до перемоги над російським агресором, до перемоги не тільки у війні, а й над війною, до перемоги, вінцем якої буде мир у нашій Батьківщині.