Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу

Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу - фото 1
Сьогодні, 23 серпня, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій під головуванням Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, зустрілася з Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Глава УГКЦ представив Вселенському Патріарху історію, спосіб і види діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і подякував за постійну увагу до України:

«Ви є добрим другом і приятелем України. Кожного року ми з великою увагою слухаємо ваші звернення і послання, які спогадують трагічні сторінки нашої історії – зокрема, ваші слова до світової громадськості про Голодомор як великий геноцид нашого народу».

Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу - фото 77803

 

Від імені всієї Ради Церков Блаженніший Святослав подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває всі сучасні болі українського народу.

«Під час вашого візиту ви пом’янули наших героїв, наших воїнів, які віддали своє життя за незалежну Україну. Ви зустрілися з кримськими татарами, з біженцями з Криму, для того, щоб відчути їхній біль. А сьогодні ми маємо можливість розповісти вам про широке релігійне життя в Україні і відчуваємо, що ви приїхали не тільки до православних, а й до всіх українців, незалежно від їх національної, етнічної, конфесійної приналежності. Від імені всього релігійного середовища ми сьогодні вітаємо вас у Києві», – наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав звернув увагу, що Патріарх Варфоломій на міжнародному рівні дбає про питання екології і захисту довкілля. «Україна позначена трагедією Чорнобильської катастрофи. І ми особливо відчуваємо, що сьогодні питання захисту довкілля стоїть у центрі уваги всього людства і, зокрема, релігійного товариства», – додав головуючий у ВРЦіРО.

Під час зустрічі було неодноразово згадано історичний візит в Україну святого Івана Павла ІІ, Папи Римського, у 2001 році, під час якого Єпископ Риму провів подібну зустріч з ВРЦіРО.

Вселенський Патріарх у своєму слові наголосив на важливості міжхристиянського та міжконфесійного діалогу в сучасному світі та зазначив, що для нього честь і привілей бути сьогодні серед членів ВРЦіРО, які всі разом символізують надію України.

Крім того, під час зустрічі кожен з членів ВРЦіРО мав змогу особисто представитись і коротко розповісти про Церкву чи релігійну організацію, яку представляє.

Блаженніший Святослав, вітаючи Його Святість Патріарха Варфоломія від імені Української Греко-Католицької Церкви, підкреслив, що для УГКЦ Константинопольська Церква є Церквою-Матір’ю. «Ми як Церква, яка народилася у Хрещенні святого князя Володимира, дякуємо вам за світло Христового Євангелія, яке матірна Церква дарувала нам тут, в Україні. Ми з вдячністю розбудовуємо і несемо це Євангеліє. Дякую за кожний раз можливості з вами зустрічатися і сподіваюся, що діалог і співпраця будуть тільки розвиватися», – сказав Глава УГКЦ.

Вселенський Патріарх Варфоломій подарував Блаженнішогому Святославу панагію зі своїм підписом.

Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу - фото 77802

 

«Для мене це дуже символічний знак того, що матірня Церква з увагою ставиться до своєї доньки, а ми як Церква-Донька з повагою ставимося до Церкви-Матері. Панагія – це знак єпископської гідності. І отримати з рук Патріарха панагію – це ознака визнання єпископської гідності не тільки мене особисто, але також єпископату нашої Церкви», – розповів Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу - фото 77801

 

Глава УГКЦ, у свою чергу, від імені ВРЦіРО подарував Патріарху Варфоломію пам’ятну медаль, виготовлену з нагоди ювілею 25-річчя заснування Ради, а в імені УГКЦ – набір патріарших відзнак – хрест, енкольпіон і панагію.

Глава УГКЦ подякував Вселенському Патріарху за те, що він як добрий пастир відчуває біль українського народу - фото 77804