Глава УГКЦ розкритикував Росію за ядерний тероризм

Глава УГКЦ розкритикував Росію за ядерний тероризм - фото 1
"Найбільше занепокоєння викликають події довкола Запорізької АЕС. Хоча вона розташована на окупованій території, ворог її невпинно обстрілює", - відзначив  Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 184-ий день повномасштабної війни Росії проти України.

"Цими днями відбулося відключення електростанції від електричного живлення. Довкола ЗАЕС почалися пожежі. У зв’язку з цим Україна, Європа і світ опинилися на межі нової глобальної атомної катастрофи", - наголосив Патріарх Святослав.

У цей день він роздумував над моральними правилами господарського економічного життя людини, родини, суспільства, держави, міжнародних економічних відносин. Бо, за його словами, для України спроможність вистояти і перемогти означає також здатність правильно господарювати.

Глава Церкви посилається на досвід і знання праведного Андрея Шептицького, який сам був мудрим господарем. «Попри перебування нашого народу в чужих для нього державах, митрополит заснував був національну мікроекономіку. Він дбав про добробут свого народу серед жахіть Першої і Другої світових воєн», — нагадав духовний лідер.

«Перше, на що звертає увагу Шептицький, виголошуючи правила мудрого господарювання, — таке: „Шукайте правду, а не прибуток“. Справжній добробут настає тоді, коли твоя праця приносить добро і щастя іншим. Сьогодні ми це називаємо соціальною відповідальністю бізнесу», — зауважив Предстоятель УГКЦ.

Наступний принцип велить: «Наслідуй засади не інвестицій, бізнесу та прибутку, а мудрості, творчості та добробуту».

«Справжній добробут настає тоді, коли мудрість доброго господаря, яку Господь Бог дарує людині, перетворюється на творчість, що знаходить нові засоби, способи, як послужити іншій людині, розвинути свою справу», — вважає Глава Церкви.

Митрополит Андрей каже: «Щоб добитися навіть фінансового успіху, пізнай правду — вона визволить тебе і принесе тобі належний прибуток».

«Коли хтось шукає правду, — наголошує Патріарх Святослав, — то пізнає справжні потреби людей, розуміє момент і час, що, коли і кому потрібно подати, приготувати, навіть продати, щоб задовольнило ці потреби, а також щоб викликало повагу до того, хто виробляє чи продає якісні товари та послуги. Шукайте правду, а не прибуток!».

Українська економіка в умовах війни переживає велике випробування. «Тому сьогодні хочу скерувати своє слово до тих, хто займається господарською економічною діяльністю в Україні. Запевняю вас у молитві про те, щоб Господь Бог дарував вам мудрість, творчість, а усім нам справедливий і справжній добробут. І тоді всі ті, хто був змушений покинути Батьківщину, до неї повернеться, тому що хоче гідно жити і працювати в себе вдома. Постараймося разом створити відповідні для цього умови», — закликав Глава УГКЦ.